Reklama

Reklama

TatrySki Podhale Nowy Targ. Siergiej Ogorodnikow napastnikiem "Szarotek"

Złoty i brązowy medalista hokejowych mistrzostw świata juniorów Rosjanin Siergiej Ogorodnikow wzmocnił TatrySki Podhale Nowy Targ - poinformował nowotarski klub w swoim serwisie internetowym.

Ogorodnikow przez dwa sezony grał w KHL (w sezonie 2008/2009 w Mietałłurgu Nowokuźnieck, a w sezonie 2011/2012 w Awtomobiliście Jekaterynburg), a przez większość swojej kariery reprezentował kluby z zaplecza najmocniejszej europejskiej ligi.

Występował też za oceanem, w lidze ECHL oraz AHL, będącą bezpośrednim zapleczem ligi NHL. W 2004 roku był draftowany do NHL w trzeciej rundzie przez New York Islanders.

W 2004 roku zdobył tytuł mistrza świata do lat 18, a dwa lata później wywalczył brązowy medal na mistrzostwach do lat 20.

Reklama

31-letni środkowy mierzy 183 cm i waży 84 kg.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama