Reklama

Reklama

TatrySki Podhale Nowy Targ - Ciarko PBS Bank STS Sanok 4-0 w trzecim meczu o brąz

W ostatniej batalii o brązowy medal mistrzostw Polski hokeistów TatrySki Podhale Nowy Targ posłało na deski Ciarko PBS Bank STS Sanok 4-0. Bohaterem spotkania został Krzysztof Zapała, który potwierdził wysoką, reprezentacyjną formę.

W bitwie o brązowe medale spotkały się te same zespoły, co rok temu i wynik ten sam: bazująca na wychowankach, młodzieży z Nowego Targu ekipa TatrySki/Podhala odprawiła z kwitkiem naszpikowaną sowicie opłacanymi gwiazdami zza oceanu drużynę Ciarko Sanok. Dość stwierdzić, że wszystkie cztery bramki na wagę brązowych medali zdobyli wychowankowie "Szarotek", a sześciu kolejnych nowotarżan uczestniczy w walce o mistrzostwo Polski, głównie w barwach Comarch/Cracovii.

Reklama

Po niecelnym strzale jednego z sanoczan krążek po bandzie wyszedł z tercji i zatrzymał się dopiero za bramką gości. Tam wywalczył go Mateusz Michalski, wystawił przed bramkę do Daniela Kapicy, a ten z nadgarstka skierował krążek pod poprzeczkę.

Ta bramka to była dopiero zapowiedź hokejowej uczty, jaką zgotowały obydwa zespoły i ich kibice. Królami lodu byli bramkarze - Jason Missiaen w sanockiej bramce i Ondrzej Raszka z Podhala. Tylko dzięki nim po I tercji wynik był skromny (1-0), a nie np. 5-1, czy 6-2. W dogodnych sytuacjach po pierwszych 20 minutach było 13-4 dla Górali.

"Szarotki" szybko mogły podwyższyć na 2-0, po faulu Jareda Browna, ale Missiaen łapał wszystko. Niesygnalizowany strzał z dystansu Damiana Tomasika, dobitkę z bliska Patryka Wronki, a nawet "bombę" Krzysztofa Zapały na przemieszczenie, po błyskawicznym podaniu wzdłuż bramki Jarmo Jokili. Największym kunsztem 25-letni Kanadyjczyk, który zanotował epizod w New York Rangers, błysnął, wygrywając pojedynki z Bartłomiejem Neupauerem i Jokilą, na pięć sekund przed końcem tercji.

Z kolei weteran "Szarotek" - Jarosław Różański mógł mówić o wielkim pechu, gdy trafił w poprzeczkę.

Sanoczanie również nie próżnowali. Niesieni dopingiem trzystu kibiców, którym prym wiodła długowłosa bębnistka, mieli też swoje okazje bramkowe. Najlepszą w pierwszych 20 minutach zmarnował Zsolt Azari, którego strzał w sytuacji sam na sam rakiem obronił Raszka.

Później "Szarotki" strzelały bramki na miarę stwarzanych sytuacji, wykorzystując co trzecią. Znalazły sposób na Missiaena, trącając krążek mu tuż przed nosem, bądź zasłaniając widok przy strzale. Krzysztof Zapała zmienił tor lotu krążka po strzale Oskara Jaśkiewicz i tak "guma" wturlała się między parkanami Jasona. Niespełna trzy minuty "później" - będący w absolutnie reprezentacyjnej formie - "Kazek" huknął w długi róg, akurat w ten, z którego przyjechał Missiaen i Kanadyjczyk musiał rozłożyć ręce. Inna sprawa, że Zapała, wspólnie z Jokilą i Filipem Wielkiewiczem wzorowo rozklepali obronę sanoczan w tej akcji.

Gdy jeszcze Robert Mrugała spod niebieskiej linii wypalił w krótki róg, Missiaen również przepuścił krążek, bo spodziewał się trącenia krążka stojącego tuż przed nim Bartłomieja Neupauera. Fani Podhala skandowali: "Raz-dwa-trzy-cztery! Mało!", na telebimie wyświetlił się napis: "Z okazji nadejścia pierwszego dnia wiosny "Szarotki" rozkwitły na całego dla wszystkich Pań".

W III tercji "Szarotki", ukontentowane wysokim prowadzeniem, zmieniły taktykę. Nie atakowały już tak huraganowo, tylko w neutralnej tercji starały się rozbijać ataki rywala. Dla Ciarko bramki mogli zdobyć dwukrotnie Mike Danton i Maksim Kartoszkin, ale Raszka złapał wysokę formę. Ondrzej najbardziej się popisał, błyskawicznie blokując odbijaczką krążek posłany w samo okienko przez Michaela Cichego.

Mecz o brązowy medal PHL:

TatrySki Podhale Nowy Targ - Ciarko PBS Bank STS Sanok 4-0 (1-0, 3-0, 0-0)

Bramki: 1-0 Daniel Kapica (2:23 Michalski), 2-0 Zapała (23:47 Jaśkiewicz, Różański), 3-0 Zapała (26:10 Jokila, Wielkiewicz) , 4-0 Mrugała (31:06 McGregor, Neupauer)

TatrySki/Podhale: Raszka - Haverinen (2), Jaśkiewicz, Różański (2), Zapała (2), Jokila - Tomasik, Kania, Gruszka, Bryniczka, Wronka - Łabuz, Mrugała, Michalski, Kapica, McGregor - Wojdyła, Sulka, Zarotyński, Neupauer, Wielkiewicz.

Ciarko Sanok: Missiaen - Tuominen, Vidgren, Danton, Cichy, Szczechura - Roberts, Sproule, Sliwinski, Brown (2), Cameron - Rąpała, Olearczyk, Kostecki, Kartoszkin, Strzyżowski - Demkowicz, Naparło, Azari, Biały, Bielec.

Sędziowali: Zbigniew Wolas i Michał Baca z Oświęcimia.

Kary: 6 oraz 2 min

Stan rywalizacji play-off do dwóch zwycięstw 2-1, brązowe medale zdobyło TatrySki Podhale.

Widzów: 2,5 tys.

Z Nowego Targu Michał Białoński


Dowiedz się więcej na temat: TatrySki Podhale Nowy Targ | Ciarko PBS Bank Sanok | plh

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama