Szalony mecz - 10 goli w derbach Małopolski!

Sterana problemami kadrowymi Re-Plast Unia Oświęcim odniosła piąte zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Toma Coolena pokonali na wyjeździe Comarch Cracovię 6-4 w 16. kolejce PHL i awansowali na drugie miejsce w tabeli.

W derbach Małopolski cały czas z przodu byli goście. Po pierwszej tercji wygrywali 3-1, a po trafieniu Sebastiana Kowalówki w osłabieniu nawet 4-1.

Minutę i 22 sekundy później "Pasy" przegrywały już tylko jedną bramką, kiedy gole strzelili Grigorij Miszczenko (w podwójnej przewadze) i Jiři Gula (w przewadze).

Kolejne okresy gry w przewadze pozwoliły na zdobycie bramek najpierw Unii (Aleksiej Trandin), a później Cracovii (Aleš Ježek).

Decydujący cios zadali goście na 51 sekund przed końcem. Teddy Da Costa trafił do pustej siatki, po tym jak "Pasy" wycofały bramkarza.

Comarch Cracovia - Re-Plast Unia Oświęcim 4-6 (1-3, 2-2, 1-1)

Bramki: 0-1 Johan Skinnars (5.), 0-2 Andrej Themar (14.), 1-2 Jewgienij Popiticz (18.), 1-3 Teddy Da Costa (19.), 1-4 Sebastian Kowalówka (29.), 2-4 Grigorij Miszczenko (30.), 3-4 Jiři Gula (30.), 3-5 Aleksiej Trandin (40.), 4-5 Aleš Ježek (47.), 4-6 Teddy Da Costa (60.).

Kary: Cracovia - 6; Unia - 10 minut. Widzów: 800.

GKS Tychy - KH Energa Toruń 6-0 (2-0, 1-0, 3-0)

Bramki: 1-0 Mateusz Gościński (3.), 2-0 Grigori Żeldakow (11.), 3-0 Bartłomiej Jeziorski (22.), 4-0 Dienis Sierguszkin (45.), 5-0 Jegor Fieofanow (46.), 6-0 Szymon Marzec (56.).

Kary: GKS - 31 minut, w tym Jakub Witecki kara meczu; Energa - 12 minut. Widzów 300.

JKH GKS Jastrzębie - Tauron KH Podhale Nowy Targ 4-2 (2-0, 1-2, 1-0)

Bramki: 1-0 Jewgienij Kamieniew (4.), 2-0 Martin Kasperlik (5.), 3-0 Egils Kalns (31.), 3-1 Gleb Bondaruk (35.), 3-2 Jakub Worwa (40.), 4-2 Egils Kalns (41.).

Kary: JKH GKS - 14; Podhale - 6 minut. Widzów 450.

Zagłębie Sosnowiec - Ciarko STS Sanok 2-3 po dogrywce (0-0, 0-1, 2-1 - 0-1)

Bramki: 0-1 Branislav Pavuk (23.), 0-2 Jakub Bukowski (42.), 1-2 Kamil Sikora (45.), 2-2 Lukas Lundvald (54.), 2-3 Aleksander Mokszancew (63.).

Kary: Zagłębie - 4; STS - 12 minut. Widzów 600.

Tabela (mecze, zwycięstwa, zwyc.po dogr./kar., porażki po dogr./kar., porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

1. GKS Katowice                    14 11 0 0  3 53-29  33 +24

2. Re-Plast Unia Oświęcim          14  9 0 0  5 60-40  27 +20

3. KH Energa Toruń                 15  8 0 1  6 53-46  25 +7

4. JKH GKS Jastrzębie              13  8 0 0  5 44-34  24 +10

5. GKS Tychy                       15  7 1 1  6 44-41  24 +3

6. Comarch Cracovia         14  6 2 0  6 39-34  22 +5

7. Ciarko STS Sanok                14  5 1 0  8 43-47  17 -4

8. Zagłębie Sosnowiec              15  4 1 3  7 47-63  17 -16