Reklama

Reklama

"Stocznia" już na obrotach

Pomimo środka wakacji i sięgających niemal 30 stopni upałów hokeiści Energi Stoczniowca Gdańsk trenują już na lodzie. Skład ekipy trenera Henryka Zabrockiego nie uległ dużym zmianom.

Na pewno sporym osłabieniem gdańskiej ekipy będzie nieobecność Zdenka Juraszka. Czeski napastnik będący od kilku lat w czołówce strzelców polskiej ekstraklasy po jednym z meczów w końcówce ubiegłego sezonu zasłabł, a lekarze zdiagnozowali kłopoty z sercem.

- Po przerwie urlopowej Zdenek Jurasek był na konsultacjach lekarskich i lekarze zabronili mu brać udziału w treningach - powiedział trener gdańskich hokeistów Henryk Zabrocki.

Do gdańskiego zespołu powrócili za to Łukasz Zachariasz i Peter Hurtaj.

- Po pobycie na zgrupowaniu, gdzie pracowaliśmy nad siłą i wytrzymałością, wyszliśmy na lód. W dalszym ciągu jednak zajęcia na lodzie łączymy z treningami na sucho - powiedział trener Zabrocki.

Reklama

Gdańszczanie w czwartek i piątek rozegrają dwa mecze sparingowe we własnej hali z hokeistami z Torunia.

- Na pewno po tych meczach nie można spodziewać się wielkiego i pięknego hokeja. Również drużyna toruńska znajduje się w fazie ciężkiego treningu. Zadaniem sparingów jest wypróbowanie ustawienia zespołu i zgranie poszczególnych piątek - dodał trener.

Tydzień po dwumeczu w Gdańsku dojdzie do rewanżu w Toruniu. Gdańszczanie udadzą się później na zgrupowanie do Jastrzębia Zdroju, gdzie zagrać mają m.in. z GKS Tychy. Po krótkim okresie treningów na własnych obiektach gdańszczanie ponownie wyjadą na Śląsk, by w Janowie wziąć udział w turnieju z udziałem m.in. GKS Tychy i Naprzodu.

- Patrząc na składy poszczególnych drużyn, na ruchy transferowe można wnioskować, że liga powinna być bardziej wyrównana niż w minionym sezonie. Zupełnie przemeblowano skład Zagłębia. Groźny może być beniaminek z Jastrzębia, kilku hokeistów odeszło z Podhala, ale uzupełniła ich zdolna młodzież, która już strzela bramki. Dobrzy obcokrajowcy przyszli do Torunia. Stosunkowo najmniejsze zmiany zaszły u nas, w Cracovii i GKS Tychy - ocenił szkoleniowiec.

Start ligi zaplanowano na 5 września, gdańszczanie wówczas zmierzyć się mają we własnej hali z Naprzodem Janów. Nie wiadomo jeszcze czy w przewidzianym centralę terminie, pod koniec sierpnia, odbędą się mecze Energi Stoczniowca z Zagłębiem Sosnowiec w ramach Pucharu Polski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL