"Stocznia" goni lidera, krew na lodzie

Mistrzowie Polski hokeiści Wojasa Podhala Nowy Targ pokonali Comarch Cracovię 2:1 w hicie 12. kolejki PLH. O zwycięstwach Zagłębia z Naprzodem w Janowie i Energii Stoczniowca z KH Sanok w Gdańsku decydowały ostatnie minuty.

W Nowym Targu mistrzowie rozpoczęli od huraganowych ataków na bramkę Rafała Radziszewskiego. Już w 17. sekundzie było 1:0 po golu Łukasza Wilczka. Niecałe cztery minuty podwyższył Łukasz Batkiewicz. W pierwszej tercji obie drużyny miały jeszcze kilka okazji, aby zmienić wynik (zarówno Podhale, jak i "Pasy" grały przez pewien czas z przewagą dwóch zawodników). W końcówce I części kontaktową bramkę strzałem z bliska zdobył Grzegorz Pasiut.

Po przerwie krakowianie próbowali doprowadzić do wyrównania, osiągnęli przewagę, ale gole nie padły.

Pierwszą bramkę kolejki znów strzelili oświęcimianie w meczu z TKH Toruń. Co ciekawe, mecz rozpoczął się pięć minut przed godz. 17 i już w 21. sekundzie gospodarze cieszyli się z prowadzenia zdobytego w ogromnym zamieszaniu. Torunianie twierdzili, że bramka nie powinna zostać uznana, ale sędzia po obejrzeniu zapisu wideo uznał, że została strzelona prawidłowo. Po wymianie ciosów w pierwszej tercji, przewaga silniejszego kadrowo zespołu z Torunia zaczęła być coraz bardziej widoczna.

Kibice w Janowie obejrzeli wyrównane spotkanie pomiędzy Naprzodem a Zagłębiem Sosnowiec. W końcówce zapowiadało się na zwycięstwo gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie po golu Tomasza Jóźwika. Jednak odpowiedź faworytów była bardzo szybka. Najpierw Teddy Da Costa potwierdził, że można na niego liczyć, a po minucie Adrian Labryga (uczył się grać w hokeja w Janowie) zapewnił trzy punkty Zagłębiu.

W Tychach Polonii Bytom nie udało się sprawić niespodzianki i pokonać wicemistrzów Polski. W końcówce meczu doszło do przepychanki między zawodnikami. Najlepszymi hokeistami meczu wybrano Dariusza Puzię z Polonii i Arkadiusza Sobeckiego z GKS-u.

W Gdańsku hokeiści KH Sanok bronią własnej bramki, a gospodarze mają ogromne problemy z przedarciem się przed ich bramkę. W końcówce drugiej tercji nieszczęśliwy wypadek miał Piotr Gil. Wielokrotny reprezentant Polski, obecnie grający w KH Sanok został uderzony w twarz krążkiem odbitym od swojego bramkarza. Na lodzie pojawiła się kałuża krwi. Hokeistę zabrała karetka pogotowia. - Ma sześć szwów na gardle. Poza tym krążek ukruszył mu dwa zęby. Boli go głowa, dostał leki, ale wraca z nami do Sanoka - powiedział podczas drogi powrotnej znad Bałtyku trener KH Sanok Andrzej Słowakiewicz.

Gdańszczanie wyszli na trzybramkowe prowadzenie, ale rywale - w przeciwieństwie do piątkowego meczu w Krakowie z Cracovią - nie załamali się i w końcówce meczu zaczęli grać nie tylko odważniej, ale i lepiej. W odstępie 69 sekund zmniejszyli dystans do gospodarzy do jednej bramki, fundując prawie 2-tysięcznej widowni emocje w końcówce.

12. KOLEJKA PLH

Naprzód Janów - Zagłębie Sosnowiec 3:4 (0:0, 1:2, 2:2) koniec

Bramki: 0:1 Bernat - T. Da Costa (22:50 w przewadze), 0:2 Jaros - Klisiak (24:36), 1:2 Słodczyk (32:46), 2:2 Cinalski - Kowalówka (45:36 w przewadze), 3:2 Jóźwik - Gretka (57:41), 3:3 T. Da Costa (58:18), 3:4 Labryga (59:17).

Kary: Naprzód - 8; Zagłębie - 18 minut. Widzów 800.

Naprzód: Zając - Gretka, Zatko; Stachura, Słodczyk, Jóźwik - Gallo (4), Kulik; Ł. Elżbieciak (2), Pohl, Wojtarowicz - Cinalski, Kowalówka; Krumpal (2), Koszowski, Peterdi

Zagłębie: Jaworski (2) - Urban (2), Labryga (2); Jaros (2), Zachariasz, Klisiak - Holik, Dronia (2); T. Kozłowski, T. Da Costa (4), Bernat - Gabryś, J. Rutkowski (4); M. Puzio, Belica, Luka - Kotuła, Duszak; M. Kozłowski, Twardy, Ślusarczyk.

GKS Tychy - Polonia Bytom 4:2 (1:0, 3:2, 0:0) koniec

Bramki: 1:0 Bacul (15:54), 2:0 Majkowski - Sarnik - Garbocz (24:08 w przewadze), 2:1 D. Puzio - G. Da Costa - Ł. Rutkowski (25:30), 3:1 Mejka - Śmiełowski (27:12), 3:2 D. Puzio (36:15), 4:2 Sokół (36:48).

Kary: GKS - 12; Polonia - 20 minut w tym 10 za niesportowe zachowanie Andrzej Banaszczak. Widzów 600.

GKS: Sobecki - Sokół, Gonera; Woźnica (2), Parzyszek (2), Wołkowicz (2) - Majkowski (2), Kotlorz; Sarnik, Garbocz, Proszkiewicz (2) - Śmiełowski, Mejka; Bagiński (2), Justka, Bacul - Gwiżdż, Piekarski; Matczak, Frączek, Gawlina.

Polonia: Kowalczyk (29. Szydłowski) - Banaszczak (4+10), Piecuch; Lustinec (2), Mraczka, Kuźniecow - Steckiewicz, Vantura; G. Da Costa (2), Ł. Rutkowski, D. Puzio - Kowalski, Owczarek; Salamon, Grabarczyk, Krokosz oraz Mazurek (2), Kukulski.

Unia Oświęcim - TKH Toruń 3:6 (2:1, 0:3, 1:2) koniec

Bramki: 1:0 Buczek - Valusiak (0:21), 2:0 Valusiak - Szewczyk (7:14 w przewadze), 2:1 Kubat - Vercik - Hurtaj (18:35 w przewadze), 2:2 Chrzanowski - Vercik - Fraszko (22:34), 2:3 Vercik - Hurtaj - Koszarek (29:16), 2:4 Mravec - Dąbkowski (35:29), 2:5 Bomastek - Dąbkowski (49:10 w podwójnej przewadze), 2:6 Mravec - Bomastek (54:52), 3:6 Valusiak - Flaszar - Buczek (59:22 w podwójnej przewadze).

Kary: 18 - 8 minut. Widzów: 500.

TH Unia: Szałaśny (55. Stańczyk) - Flaszar (4), Krzemień; Buczek (2), Szewczyk, Valusiak - Hegegy (2), Maj; Kwiatek, Połącarz (2), Modrzejewski (2) - R. Noworyta, Obsatraczyk (2); Sękowski (2), Adamus, Minarzik oraz Sobała (2), Bernaś, Rudnicki.

TKH: Plaskiewicz - Burzil, Dąbkowski; Dołęga (2), Mravec, Bomastek - Cychowski, Kubat; Vercik, Hurtaj, Koszarek - Koseda, Fraszko (4); Marmurowicz, Chrzanowski, Zubek (2) oraz Dzięgiel.

Wojas Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 2:1 (2:1, 0:0, 0:0) koniec

Bramki: 1:0 Wilczek - Zapała - Kacirz (0:17), 2:0 Batkiewicz (4:07), 2:1 Pasiut - L. Laszkiewicz (18:45)

Kary: 10 - 12. Widzów 2000.

Wojas Podhale: Rajski - Sroka, Wilczek (2); Kacirz (2), Różański, Zapała (2) - Dutka, Pospiszil; Bakrlik, Baranyk, Voznik (2) - Galant, Łabuz; Batkiewicz, Biela, Malasiński (2) - Kret; Łyszczarczyk, Sulka, Zaręba.

Comarch Cracovia: Radziszewski - Cerny (2), Csorich (2); D. Laszkiewicz (2), Słaboń L. Laszkiewicz - Dulęba (4), Marcińczak; Pasiut (2), M. Piotrowski, Witowski - Noworyta, Wajda; Badzo, Kowalówka, Spirin - Landowski; Cieślak, Dubel, Urban.

Energa Stoczniowiec Gdańsk - KH Sanok 5:3 (1:0, 0:0, 4:3) koniec

Bramki: 1:0 Wróbel - Jurasek - Bigos (3:35 w przewadze), 2:0 Jurasek - Skutchan (46:28), 3:0 Rzeszutko (46:46), 3:1 Lauko - Sekacz (50:28), 3:2 Mermer - Melicherczyk (51:37), 4:2 Jankowski - Rzeszutko (55:59), 4:3 Sekacz - Gurican (56:22), 5:3 Wróbel - Skutchan - Vitek (58:46)

Kary: Stoczniowiec - 4; KH - 8 minut. Widzów 1800.

Energa Stoczniowiec: Odrobny - Wróbel, Bigos; Skutchan, Jurasek, Vitek - Skrzypkowski, Rompkowski; Łopuski, Rzeszutko, Jankowski - Smeja, Leśniak; Kostecki, Prokop, Furo; Bernasiewicz, Poziomkowski.

KH: Kubalski - Gurican, Maślak; Lauko, Caban, Michał Radwański - Gil, Sekacz; Mermer, Ćwikła, Kostecki - Demkowicz, Rąpała; Milan, Melicherczik, Maciejko oraz Grzesik, R. Solon, Padiasek.