Reklama

Reklama

PZHL ustępuje zbuntowanym klubom. Liga wystartuje?

Wciąż nie wiadomo, kiedy i w jakim składzie wystartuje ekstraliga hokeja. Poniedziałkowa uchwała PZHL ma otworzyć szansę na kompromis pomiędzy związkiem a zbuntowanymi klubami.

Zgodnie z uchwałą, to PZHL a nie Polska Hokej Liga ma prowadzić rozgrywki w ekstralidze, ale jedynie do czasu uprawomocnienia się decyzji ministra w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy o zarządzanie ligą zawodową w hokeju na lodzie pomiędzy PZHL a PHL Sp. z o.o.

Czy taka formuła zadowoli zbuntowane kluby, które odmówiły przystąpienia do rozgrywek?

W miniony piątek pięć klubów: GKS Tychy, JKH GKS Jastrzębie, Aksam Unia Oświęcim, Comarch Cracovia i MMKS Podhale Nowy Targ poinformowało, że nie przystąpi do rozgrywek ekstraligi prowadzonych przez Polską Hokej Ligę, które miałyby rozpocząć się 6 września.

Reklama

Oto treść uchwały PZHL:

"Prezydium Zarządu PZHL w dniu 02.09.2013 r. podjęło uchwałę, że zgodnie z propozycją klubów posiadających uprawnienia do udziału w rozgrywkach PHL, do czasu uprawomocnienia się decyzji ministra właściwego do spraw kultury fizycznej w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy o zarządzanie ligą zawodową w hokeju na lodzie pomiędzy PZHL a PHL Sp. z o.o., rozgrywki w najwyższej klasie rozgrywkowej będą prowadzone przez Polski Związek Hokeja na Lodzie.

Ponadto informujemy, że na podstawie zatwierdzonych przez Zarząd PZHL Regulaminów Rozgrywek w ekstralidze mogą brać udział wyłącznie kluby, które wpłaciły tytułem wpłaty wpisowego do rozgrywek kwoty zawarte w Liście Kar i Opłat PHL oraz kluby zaproszone do rozgrywek na zasadzie dzikiej karty, po uiszczeniu stosownej opłaty. Uchwałą Prezydium ostatecznym terminem wpłaty co najmniej 60% należnych opłat jest 4 września 2013 r. Terminarz na sezon 2013/2014 zostanie ogłoszony 5 września 2013 r., z terminem rozpoczęcia rozgrywek 10 września 2013 r.

Piotr Hałasik

Prezes Zarządu PZHL"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama