Reklama

Reklama

Przemysław Odrobny został bez klubu

Przemysław Odrobny był mocnym punktem reprezentacji Polski na hokejowych MŚ Dywizji IA w Krakowie i został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Tymczasem "Wiedźmin" musi szukać pracy, bo z klubu JKH GKS Jastrzębie dostał list, że klub zrywa z nim kontrakt.

- Przed kilkoma dniami dostałem list z klubu, w którym poinformowano mnie o zerwaniu kontraktu - zdradził dziennikarzom "Wiedźmin" po ostatnim meczu mistrzostw świata.

Reklama

Jastrzębie musi ściąć budżet, dlatego mimo wywalczenia wicemistrzostwa Polski w minionym sezonie, zrezygnowało z wielu podstawowych zawodników, którzy w nowej rzeczywistości są dla klubu zbyt drodzy.

Odrobny nie powinien jednak długo czekać na oferty i to nie tylko dlatego, że w przyszłym sezonie Polskiej Hokej Ligi co najmniej połowę meczów w części zasadniczej w każdym klubie będzie musiał bronić Polak.

"Wiedźmin" pokazał klasę na mistrzostwach. Zaczynał je na ławce rezerwowych, a musiał wejść w końcówce pierwszego meczu i spisał się bez zarzutu. W drugim bronił znakomicie i pokonaliśmy Japonię 2-0. Świetnie spisał się też w ostatnim spotkaniu z Węgrami. Obronił 34 z 35 strzałów, bo gola na 1-2 straciliśmy już grając bez bramkarza.

Miał najwyższą średnią 96,47 procent skutecznych interwencji. Z 85 strzałów obronił 82.

"Wiedźmina" docenił dyrektoriat mistrzostw, przyznając mu miano najlepszego bramkarza turnieju. To duże wyróżnienie.

Mirosz

Zobacz rozmowę z Przemkiem Odrobnym:

Dowiedz się więcej na temat: Przemysław Odrobny | JKH GKS Jastrzębie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama