Reklama

Reklama

Polska Hokej Liga. GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 2-3 po dogrywce

Wicemistrz Polski - GKS Tychy poniósł pierwszą porażkę w sezonie Polskiej Hokej Ligi. Tyszanie jeszcze trzy sekundy przed końcem trzeciej tercji prowadzili z TatrySki Podhalem Nowy Targ 2-1, ale Krzysztof Zapała znów potwierdził, że jest specjalistą w zdobywaniu goli w ostatnich sekundach i wyrównał! Zwycięską bramkę z karnego strzelił w dogrywce Dariusz Gruszka. Mistrzowie Polski - hokeiści Comarch Cracovii pokonali JKH GKS Jastrzębie 4-2.

"Szarotki" prowadziły od 13. minuty, gdy Sztefana Żigady'ego pokonał Jarkko Hattunen. Faworyci atakowali, mieli dużą przewagę, ale nie mogli znaleźć sposobu na zdobycie gola, a Podhale było bardzo dobrze zorganizowane w defensywie. Dopiero w 43. minucie Filip Komorski dobił strzał Petra Kubosza i wyrównał. Po chwili sędzia analizował na wideo, czy nie padł kolejny gol dla gospodarzy, ale nie uznał bramki. Wątpliwości nie było już w 49. minucie po trafieniu Martina Vozdecky'ego.

Reklama

Górale walczyli do końca i Krzysztof Zapała wyrównał dwie sekundy przed ostatnią syreną trzeciej tercji!

W 42. sekundzie dogrywki sędzia podyktował rzut karny dla "Szarotek", który na zwycięskiego gola zamienił Dariusz Gruszka.

Przed meczem w Tychach oficjalnie pożegnano Łukasza Sokoła. Wychowanek BTH Bydgoszcz i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu dołączył do tyskiego klubu w 2007 roku. Od tego czasu rozegrał w barwach GKS-u ponad trzysta spotkań, zdobył z nim mistrzostwo kraju w 2015 roku (pięć srebrnych medali, dwa brązowe) oraz cztery Puchary Polski, Superpuchar i zajął z drużyną trzecie miejsce w finale Pucharu Kontynentalnego.

Mistrzowie Polski - hokeiści Comarch Cracovii pokonali JKH GKS Jastrzębie 4-2. Pierwszego gola w Krakowie zdobył Petr Szinagl w ostatniej sekundzie pierwszej tercji! Czech zmienił lot krążka po mocnym strzale Patrika Svitany. "Pasy" świetnie rozpoczęły drugą część meczu - Damian Kapica wykorzystał podanie Szinagla zza bramki i podwyższył na 2-0, a po chwili strzelił swojego drugiego gola, gdy w 24. minucie krakowianie atakowali pięciu na trzech. Siedem minut później Svitana dostał prostopadłe podanie od Krystiana Dziubińskiego i w efektownym sposób wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Pierwszą bramkę dla Jastrzębia zdobył Jakub Peszlar w 36. minucie. Krążek po jego "bombie" wpadł do siatki, gdy goście grali w podwójnej przewadze.

Gdy dziesięć minut przed końcem drugą bramkę dla gości zdobył Leszek Laszkiewicz, część krakowskich fanów nagrodziła go brawami, okazując szacunek za lata spędzone w Cracovii, z którą zdobył pięć tytułów mistrza Polski.

4. kolejka:

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 2-3 po dogrywce (0-1, 0-0, 2-1; 0-1)

Bramki: 0-1 Jarkko Hattunen (14), 1-1 Filip Komorski (44), 2-1 Martin Vozdecky (50), 2-2 Krzysztof Zapała (60), 2-3 Dariusz Gruszka (61-karny).

Kary: GKS - 8; Podhale - 14 minut. Widzów 1 500.

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 4-2 (1-0, 3-1, 0-1)

Bramki: 1-0 Petr Szinagl (20), 2-0 Damian Kapica (21), 3-0 Damian Kapica (24), 4-0 Patrik Svitana (31), 4-1 Jakub Peszlar (35), 4-2 Leszek Laszkiewicz (50).

Kary: Cracovia - 8, JKH - 12 minut. Widzów 1 000.

PGE Orlik Opole - Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk 6-2 (0-1, 4-1, 2-0)

Bramki: 0-1 Filip Pesta (12), 1-1 Kacper Guzik (22), 2-1 Mateusz Stopiński (22), 2-2 Adrian Kastel-Dahl (26), 3-2 Jared Brown (28), 4-2 Michael Cichy (33), 5-2 Michael Cichy (49), 6-2 Mateusz Sordon (59). 

SMS PZHL U20 Sosnowiec - Unia Oświęcim 2-8 (0-3, 2-3, 0-2)

Bramki: 0:1 Martin Kasperlik (2), 0:2 Maciej Szewczyk (19), 0:3 Peter Tabaczek (19), 0:4 Jan Daneczek (29), 0-5 Mateusz Adamus (30), 0-6 Łukasz Bułanowski (31), 1-6 Piotr Bajon (34), 2-6 Kamil Filip (36), 2-7 Artur Budzowski (45), 2-8 Martin Kasperlik (54).

Kary: SMS - 4; Unia - 31 minut, w tym kara meczu Mateusz Gębczyk. Widzów 30.

KH GKS Katowice - Tempish Polonia Bytom mecz przełożony

Tabela PHL 2020/2021

1.JKH GKS Jastrzębie2922106126-6068+66
2.GKS Tychy2919316114-7664+38
3.GKS Katowice291550992-5355+39
4.Energa Toruń281621994-5853+36
5.Re-Plast Unia Oświęcim291506891-7851+13
6.Comarch Cracovia291316997-8347+14
7.Tauron Podhale Nowy Targ2812311184-6945+15
8.Ciarko STS Sanok299201858-9231-34
9.Zagłębie Sosnowiec293022358-13412-76
10.Stoczniowiec Gdańsk292002734-1456-111

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje