Reklama

Reklama

Polska Hokej Liga. Comarch Cracovia przejdzie gruntowną przebudowę

Hokeiści Comarch Cracovii rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu ekstraligi. Zespół ulegnie gruntownej przebudowie. Z poprzedniego składu nowego kontraktu nie podpisał na razie żaden z kluczowych zawodników. Ważne umowy ma tylko dziewięciu młodych graczy.

Poprzedni sezon był dla Cracovii nieudany. Prowadzona przez trenera Rudolfa Rohacka drużyna - mimo sporych nakładów finansowych - odpadła w pierwszej rundzie play off, przegrywając rywalizację z JKH GKS Jastrzębie. 

To miało swoje konsekwencje, gdyż krakowski klub do tej pory nie podpisał umowy z żadnym zawodnikiem, któremu 30 kwietnia skończył się kontrakt.

Obecnie kadra Cracovii liczy dziewięciu hokeistów, ale są to głównie młodzi zawodnicy tacy jak: Sebastian Brynkus, Łukasz Kamiński, Mateusz Bezwiński, Antoni Dziurdzia, Patryk Gosztyła, Robert Kowalówka czy Dawid Musioł, którzy nie odgrywali w zespole ważnej roli.

Reklama

Niejasna jest też sytuacja najlepszego zawodnika ubiegłego sezonu i jedynego reprezentanta Polski - Damiana Kapicy. Dostał on wypowiedzenie obowiązującej jeszcze przez rok umowy, ale możliwe, że podpisze nową na innych warunkach.

Rohacek, który jeszcze przed końcem poprzedniego sezony przedłużył kontrakt z Cracovią o trzy lata, korzysta podczas treningów z kilku najzdolniejszych juniorów. Czeski szkoleniowiec był zadowolony z tego, jak jego podopieczni prezentowali się podczas pierwszych zajęć.

"Widać, że podczas przerwy ćwiczyli w domu. Mam nadzieję, że wszystko w sporcie powoli wróci do normalności i na początku czerwca ruszymy już w właściwymi przygotowaniami do sezonu" - podkreślił.

Rohacek liczy, że niebawem w Cracovii zaczną pojawiać się nowi zawodnicy. Nie wykluczył też, że nowe umowy mogą podpisać także ci, którzy grali w poprzednim sezonie.

"Wszystko rozbija się o pieniądze. Wiadomo, że mając w kadrze kilku zawodników nie da się grać w hokeja, ale pracujemy nad tym, aby było lepiej" - zapewnił czeski trener, który w Cracovii pracuje od 2004 roku i doprowadził zespół do siedmiu tytułów mistrza Polski.

Grzegorz Wojtowicz

gw/ krys/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy