Reklama

Reklama

Polska - Białoruś 4-2. Nasi hokeiści wygrali turniej EIHC w Gdańsku

Polscy hokeiści sprawili dużą niespodziankę i wygrali z Białorusią 4-2 w ostatnim meczu turnieju Euro Ice Hockey Challenge w Gdańsku. "Biało-czerwoni" triumfowali w końcowej klasyfikacji.

Białorusini, którzy byli faworytami turnieju, objęli prowadzenie w 17. minucie, gdy kontrę na gola zamienił Nikita Osipow. Rywale mieli przewagę, ale dobrze bronił Przemysław Odrobny.

Fatalnie rozpoczęliśmy drugą część, tracąc gola już w 30. sekundzie. Mimo tego nasz zespół potrafił zmobilizować się do wielkiego wysiłku w trzeciej tercji.

Upłynęło zaledwie 28 sekund ostatniej części meczu, a Marcin Kolusz z bliska dobił krążek do bramki po strzale Pawła Droni. W 43. minucie Dronia zaskoczył białoruskiego bramkarza strzałem w krótki róg i był remis.

Reklama

Białorusini nie grali już tak dobrze, jak wcześniej. Zaczęli tracić siły, dawały o sobie znać nerwy, a efektem tego były niedokładne zagrania. Z kolei "Biało-czerwonych" niósł doping polskich kibiców. W 52. minucie Sebastian Kowalówka celnym strzałem zakończył akcję drugiego ataku i nasz zespół objął prowadzenie 3-2!

W końcówce trener rywali wycofał bramkarza, aby wzmocnić siłę ataku, lecz Aron Chmielewski przechwycił krążek i strzałem do pustej bramki przypieczętował zwycięstwo "Biało-czerwonych".

To dopiero drugie zwycięstwo naszego zespołu z Białorusią, która była górą w 13 meczach.

Wyniki sobotnich meczów

Polska - Białoruś 4-2 (0-1, 0-1, 4-0)

Bramki: 0-1 Nikita Osipow (Artjom Wołkow, Oleg Goroszko) 16.43 w osłabieniu, 0-2 Anton Jelisejenko (Geoff Platt, Nikołaj Stasenko) 20.30, 1-2 Marcin Kolusz (Paweł Dronia) 40.28, 2-2 Paweł Dronia (Mikołaj Łopuski, Krzysztof Zapała) 42.12, 3-2 Sebastian Kowalówka (Grzegorz Pasiut, Aron Chmielewski) 51.07, 4-2 Aron Chmielewski  58.38 do pustej bramki.

Strzały: 28-38 (7-17, 9-15, 12-9).

Włochy - Węgry 4-2 (1-1, 2-1, 1-0)

Tabela

Lp. zespół mecze punkty bramki

1. Polska 3 6 7-5

2. Włochy 3 6 7-5

3. Białoruś 3 3 5-7

4. Węgry 3 3 5-7

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy