Reklama

Reklama

Półfinał Pucharu Polski: JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 1-6

GKS Tychy niespodziewanie gładko, choć w pełni zasłużenie pokonał JKH GKS Jastrzębie 6-1 w pierwszym półfinale hokejowego Pucharu Polski, który rozgrywany jest w Kraków Arenie. W finale zagrają z Ciarko PBS Bank Sanok (niedziela, godz. 18.30).

Zapowiadał się zacięty bój, a tymczasem już w 61. sekundzie tyszanie prowadzili 2-0! Jastrzębianie rozpoczęli koszmarnie i już do końca nie potrafili otrząsnąć się po szybkich ciosach.

Tyszanie objęli prowadzenie w 27. sekundzie po kontrze 3 na 1, którą celnym strzałem wykończył Łukasz Sokół. Po chwili Pavel Mojżisz przymierzył z nadgarstka z niebieskiej linii i Przemysław Odrobny przepuścił krążek do siatki po raz drugi.

O ile w pierwszej tercji jastrzębianie częściej strzelali od rywali, o tyle w drugiej tercji przewaga zespołu z Tychów była już zdecydowana (32-20 w celnych strzałach w II tercji).

Reklama

Przełożyło się to na kolejne bramki. Na 3-0 podwyższył Maksim Kartoszkin - przejął krążek przed niebieską, ograł obrońcę i niesygnalizowanym strzał zaskoczył Odrobnego. "Wiedźmin" zjechał z lodu, a za niego w bramce pojawił się David Zabolotny. Już po chwili pokonał go Adam Bagiński po akcji Michała Woźnicy.

Kacper Guzik podwyższył na 5-0 mocnym strzałem 4 sekundy przed końcem II tercji.

Kolejne dwa gole padły podczas gry w przewadze. Najpierw Bagiński podwyższył na 6-0, a w 54. minucie Jan Steber uderzeniem w krótki róg zaskoczył tyskiego bramkarza.

Tyszanie, który zupełnie zdominowali dziś rywali, mogą więc już regenerować siły przed finałem. Wystąpią w nim po raz szósty w historii. Dotąd zawsze wygrywali finałowe starcia. Po raz ostatni w 2009 roku.

Autor: Mirosław Ząbkiewicz

Półfinał:

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 1-6 (0-2, 0-3, 1-1)

Bramki: 0-1 Łukasz Sokół (1), 0-2 Pavel Mojżisz (2), 0-3 Maksim Kartoszkin (28), 0-4 Adam Bagiński (28), 0-5 Kacper Guzik (40), 0-6 Adam Bagiński (52), 1-6 Jan Steber (54).

Kary: JKH - 8; GKS - 12 minut. Widzów ok. 5 000.

Dowiedz się więcej na temat: JKH GKS Jastrzębie | GKS Tychy | hokej | Kraków Arena | Adam Bagiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje