PLH: Energa Stoczniowiec Gdańsk - Aksam Unia Oświęcim 6-3

Hokeiści Energi Stoczniowca Gdańsk pokonali Aksam Unię Oświęcim 6-3 w najciekawszym piątkowym meczu Polskiej Ligi Hokejowej i zapewnili sobie awans do play offów.

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z MECZU STOCZNIOWIEC - UNIA!

Zanim oświęcimianie dobrze się rozgrzali po długiej podróży nad morze, przegrywali już 0-3. Gra w przewadze miała być w tym meczu zabójczą bronią Aksam Unii, a tymczasem to Stoczniowiec strzelił dwie pierwsze bramki wykorzystując kary gości. Trzeciego gola w 19. minucie dołożył Roman Skutchan i wydawało się, że to już koniec emocji.

Tymczasem po przerwie oświęcimianie zdecydowanie lepiej zagrali w defensywie, a w dodatku mocno podkręcili tempo. Wojciech Wojtarowicz strzelił dwa gole, a krótko przed przerwą Peter Gallo huknął ze środka lodowiska, Maciej Szewczyk nie dał się zatrzymać obrońcom, ładnym zwodem ograł Przemysława Odrobnego i wpakował krążek do bramki.

Oświęcimianie grający na trzy piątki musieli odczuć w nogach pogoń za wynikiem i w trzeciej tercji gdańszczanie odzyskali inicjatywę. Strzelili cztery gole, ale sędzia nie uznał trafienia Josefa Vitka z 48. minuty. Czeski napastnik dopiął jednak swego i w strzelając szóstego gola dla Stoczniowca przypieczętował awans gdańszczan do play offów.

Bolesną wpadkę zaliczyli mistrzowie Polski. Hokeiści Comarch Cracovii pojechali do Janowa bez kilku kontuzjowanych i chorych zawodników, ale nie może być to dla nich usprawiedliwieniem, zwłaszcza, że w starciu z Akuną Naprzodem nie strzelili nawet honorowego gola.

Pewnie wygrali natomiast wicemistrzowie. Tyszanie już w 11. minucie meczu z Pol-Aqua Zagłębiem Sosnowiec prowadzili 3-0, a rywale zaczęli strzelać gole dopiero gdy przegrywali 0-5.

0-4 przegrywali już jastrzębianie w meczu z Wojasem Podhalem Nowy Targ, a mimo tego doprowadzili do stanu 4-5 i emocji w końcówce. Jednak "Szarotki" nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa.

Okazałe zwycięstwo odnieśli w Krynicy-Zdroju hokeiści Ciarko KH, jednak po piątkowej kolejce to właśnie sanoczanie są w najgorszych nastrojach. Po zwycięstwie Stoczniowca z Unią definitywnie stracili szanse na awans do ósemki i grę w play offach.

GRUPA MOCNIEJSZA

Akuna Naprzód Janów - Comarch Cracovia 3-0 (1-0, 1-0, 1-0)

Bramki: 1:0 Wiktor Kubenko (8), 2:0 Libor Pavlis (33), 3:0 Miroslav Zatko (45).

Kary: Naprzód - 12; Cracovia - 16 minut. Widzów 500.

GKS Tychy - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 5-2 (3-0, 2-1, 0-1)

Bramki: 1-0 Tomasz Proszkiewicz (7), 2-0 Tomasz Proszkiewicz (8), 3-0 Michał Garbocz (11), 4-0 Tomasz Wołkowicz (31), 5-0 Robin Bacul (36), 5-1 Gabriel Da Costa (39), 5-2 Gabriel Da Costa (57).

Kary: GKS - 10; Zagłębie - 62 minuty w tym kara meczu Łukasz Zachariasz. Widzów 500.

JKH GKS Jastrzębie - Wojas Podhale Nowy Targ 4-6 (0-1, 1-3, 3-2)

Bramki: 0-1 Martin Voznik (1), 0-2 Marcin Kolusz (25), 0-3 Frantisek Bakrlik (26), 0-4 Dmitri Suur (34), 1-4 Mateusz Danieluk (39), 2-4 Maciej Urbanowicz (41), 2-5 Frantisek Bakrlik (50), 3-5 Maciej Urbanowicz (53), 4-5 Grzegorz Piekarski (55), 4-6 Frantisek Bakrlik (59).

Kary: JKS - 18; Podhale - 22 minuty. Widzów 200.

GRUPA SŁABSZA

ENERGA STOCZNIOWIEC GDAŃSK - AKSAM UNIA OŚWIĘCIM 6-3 (3-0, 0-3, 3-0)

BRAMKI: 1-0 Steber (6.45 PP1), 2-0 Steber (14.52 PP1), 3-0 Skutchan (18.52), 3-1 Wojtarowicz - Szewczyk (22.33), 3-2 Wojtarowicz - Cinalski (26.15), 3-3 Szewczyk - Gallo (38.48), 4-3 Kostecki - Steber - B. Wróbel (45.29 PP1), 5-3 Rzeszutko - Skutchan (48.28), 6-3 Vitek (59.10 PP1).

Kary: Stoczniowiec - 12; Unia - 14 minut. Widzów 700.

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny - B. Wróbel, Kostecki - Steber, Rzeszutko, Skutchan - Skrzypkowski, Mateusz Rompkowski; Furo, Ziółkowski, Jankowski - Smeja, Maciejewski; Vitek, M. Wróbel, Chmielewski - Benasiewicz, Maj; Maciej Rompkowski, Strużyk, Wróblewski.

AKSAM UNIA: Szydłowski (20.01 Stańczyk) - Kowalówka, Gallo; Klisiak, Szewczyk, Wojtarowicz - Javin, Cinalski; Modrzejewski, Stachura, Buczek - Krzemień, Połącarz; Sękowski, Twardy, Adamus.

KTH Krynica-Zdrój - Ciarko KH Sanok 0-4 (0-0, 0-3, 0-1)

Bramki: 0-1 Martin Vozdecky (26), 0-2 Przemysław Leśnicki (27), 0-3 Marcin Ćwikła (39), 0-4 Bogusław Rąpała (45).

Kary: KTH - 14; Ciarko KH - 4 minut. Widzów 400.