Reklama

Reklama

Play-offy w PHL. Tauron KH GKS Katowice wyrównał stan rywalizacji z Unią Oświęcim (3-3)

Tauron KH GKS Katowice pokonał Unię w Oświęcimiu 4-2 i pozostał w grze o awans do półfinału Polskiej Hokej Ligi. Siódmy, decydujący mecz odbędzie się we wtorek w Katowicach.

- O losach spotkaniach zadecydowała druga tercja - uważa trener hokeistów Unii Oświęcim Witold Magiera.

Reklama

- Druga tercja w wykonaniu katowiczan była bardzo dobra, natomiast w naszym słabsza. Dobrze zaczęliśmy to spotkanie, prowadziliśmy 1-0. W przerwie uczulałem moim zawodników, że druga odsłona będzie prawdopodobnie decydująca. Niestety, za bardzo się wycofaliśmy i daliśmy za dużo swobody przeciwnikowi w tercji środkowej. Rywal to wykorzystał, szczególnie przy drugiej i trzeciej bramce. W ostatniej tercji próbowaliśmy walczyć. Nie mogę odmówić chłopakom woli walki, chęci zwycięstwa  - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej opiekun drużyny z zachodniej Małopolski.

To było prawdziwe święto hokeja w Oświęcimia. Gdy zawodnicy Unii wychodzili na rozgrzewkę oklaskiwało ich ponad dwa tysiące widzów. Przed rozpoczęciem spotkania trybuny zapełniły się szczelnie (3000 osób).

W pierwszej tercji kibice mieli powody do radości. W 6. min. Unia wykorzystała grę w przewadze (na ławce kar przebywał Maris Jaas), a krążek w bramce umieścił Martin Przygodzki.

- Mieliśmy okazje przesądzić losy spotkania w pierwszej tercji. Mogło być po niej 3-0. Pamiętajmy, że rywalizujemy z najlepszą drużyna w lidze (po części zasadniczej sezonu - red.). Nie możemy się jednak poddawać - powiedział po spotkaniu Przygodzki.

Po 40 minutach było 1-3. W 52. min. Filip Starzyński praktycznie przesądził losy spotkania, zdobywając czwartą bramkę dla GKS. Oświęcimianie zdołali tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

Rafał Czerkawski

Szósty mecz ćwierćfinałowy:

Unia Oświęcim - Tauron KH GKS Katowice 2-4 (1-0, 0-3, 1-1)
Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw) 3-3. Siódmy mecz odbędzie się we wtorek w Katowicach.
Bramki: 1-0 Martin Przygodzki (6), 1-1 Maciej Urbanowicz (21), 1-2 Patryk Wronka (26), 1-3 Grzegorz Pasiut (39), 1-4 Filip Starzyński (52), 2-4 Aleksiej Trandin (55).
Kary: Unia - 6, GKS Katowice - 8 minut. Widzów 3 000.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje