Reklama

Reklama

PHL. Wygrane GKS-u Tychy, Comarchu Cracovii i JKH GKS-u Jastrzębie w 15. kolejce

Trzy czołowe drużyny PHL odniosły zwycięstwa w 15. kolejce. Liderujący GKS Tychy wygraną zapewnił sobie jednak dopiero na 26 sekund przed końcem.

Tyszanie pokonali na wyjeździe TMH Polonię Bytom 3-2, choć przegrywali 0-2.

Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Filip Stoklasa w 19. minucie, a podwyższył je Mateusz Danieluk w 32.

GKS Tychy z nawiązką odrobił jednak straty. Kontaktowego gola strzelił Krys Kolanos w 38. minucie, wyrównał Jarosław Rzeszutko w 40., a zwycięstwo zapewnił im Michael Cichy na 26 sekund przed końcem meczu.

Dla Kolanosa był to pierwszy gol w PHL w drugim spotkaniu. Kanadyjczyk w końcówce spotkania, "zaliczył" jeszcze 10-minutową karę za niesportowe zachowanie.

Ósmą wygraną z rzędu w lidze zanotował Comarch Cracovia. Mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe TatrySki Podhale Nowy Targ 5-2. "Szarotki" mają ogromy kompleks tego rywala. Przegrały z nim 16. kolejny mecz! W niedzielę po 12 minutach było 2-2, jednak potem od siatki trafili już tylko goście.

Reklama

W takim samym stosunku JKH GKS Jastrzębie pokonał Anteo Naprzód Janów. Gospodarze prowadzili już 3-0, rywal zdobył dwie bramki, ale wynik spotkania ustalili Vladimir Lukaczik i Leszek Laszkiewicz.

Pawo

TatrySki Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 2-5 (2-2, 0-1, 0-2)

Bramki: 0-1 Oliver Paczkowski (3.), 1-1 Marcin Kolusz (6.), 1-2 Adam Domogała (10.), 2-2 Jarosław Różański (12.), 2-3 Filip Drzewiecki (35.), 2-4 Krystian Dziubiński (41.), 2-5 Damian Kapica (60.).

Kary: Podhale - 8, Cracovia - 10 minut. Widzów 1400.

TMH Polonia Bytom - GKS Tychy 2-3 (1-0, 1-2, 0-1)

Bramki: 1-0 Filip Stoklasa (19.), 2-0 Mateusz Danieluk (32.), 2-1 Krys Kolanos (38.), 2-2 Jarosław Rzeszutko (40.), 2-3 Michael Cichy (60.).

Kary: Polonia - 14, GKS - 20 minut, w tym 10 minut Krys Kolanos. Widzów 500.

JKH GKS Jastrzębie - Anteo Naprzód Janów 5-2 (3-0, 1-2, 1-0)

Bramki: 1-0 Dominik Paś (7.), 2-0 Radosław Nalewajka (15.), 3-0 Martin Vozdecky (20.), 3-1 Tomasz Parzizek (32.), 3-2 Marcin Jaros (35.), 4-2 Vladimir Lukaczik (40.), 5-2 Leszek Laszkiewicz (60.).

Kary: JKH - 6, Naprzód - 8 minut. Widzów 600.

Unia Oświęcim - Automatyka Gdańsk 3-4 (2-2, 1-1, 0-1)

Bramki: 1-0 Jan Daneczek (1.), 1-1 Vlastimir Bilczik (11.), 2-1 Mateusz Gębczyk (11.), 2-2 Josef Vitek (13.), 2-3 Dmytro Szczerbakow (29.), 3-3 Sebastian Kowalówka (38.), 3-4 Petr Polodna (56.).

Kary: Unia - 8, Automatyka - 4 minuty. Widzów 500.

PGE Orlik Opole - SMS PZHL Katowice 7-0 (3-0, 2-0, 2-0)

Bramki: 1-0 Martin Przygodzki (8.), 2-0 Martin Przygodzki (12.), 3-0 Filip Stopiński (13.), 4-0 Łukasz Sznotala (23.), 5-0 Filip Stopiński (33.), 6-0 Karol Kisielewski (45.), 7-0 Sebastian Szydło (51.).

Kary: Orlik - 6, SMS - 2 minuty.

Tabela PHL 2020/2021

1.GKS Tychy3625326151-9183+60
2.JKH GKS Jastrzębie3625308152-8081+72
3.Energa Toruń36212211127-8069+47
4.GKS Katowice36176013109-7763+32
5.Re-Plast Unia Oświęcim36180810105-9462+11
6.Comarch Cracovia36171612128-10059+28
7.Tauron Podhale Nowy Targ36155214102-8957+14
8.Ciarko STS Sanok3611212274-11538-41
9.Zagłębie Sosnowiec365232688-16022-72
10.Stoczniowiec Gdańsk362003440-1916-151

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje