PHL. Unia Oświęcim - MH Automatyka Gdańsk 3-0 w 37. kolejce

Unia Oświęcim pokonała MH Automatykę Gdańsk 3-0 w meczu rozpoczynającym 37. kolejkę Polskiej Hokej Ligi. Udany debiut w barwach Unii zaliczył Dawid Maciejewski, który do niedawna był zawodnikiem Automatyki.

Dla obu zespołów było to bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o szóste miejsce na finiszu pierwszej fazy rozgrywek i awansu do play-offów bez konieczności gry w kwalifikacjach.

Na początku groźniej atakowali gospodarze, a gdy karę otrzymał Adam Skutchan, oświęcimianie przez dwie minuty nie wyjeżdżali z tercji rywali i bez przerwy trwał ostrzał bramki Tomasza Witkowskiego. Później gdańszczanie częściej atakowali, ale strzały Josefa Vitka i Macieja Rompkowskiego obronił Michal Fikrt.

W końcówce pierwszej tercji bliski zdobycia gola dla Unii był Martin Kasperlik. Efektownie przedarł się z krążkiem pod bramkę gości, lecz Witkowski nie dał się pokonać.

Unia zaskoczyła rywali krótko po przerwie. Wszystko rozpoczęło się od efektownego ataku ciałem Jerzego Gabrysia. Gospodarze przejęli krążek i wyprowadzili kontrę. Kapitalne podanie Dawida Maciejewskiego na gola zamienił Damian Piotrowicz.

Napór Unii trwał i już po chwili przez 18 sekund atakowała pięciu na trzech. Nie wykorzystała jednak szansy.

W 52. minucie Vitek stracił krążek w swojej tercji i w nieco szczęśliwych okolicznościach w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jan Daneczek, lecz Witkowski obronił.

Unia przycisnęła i już po chwili podwyższyła na 2-0. Martin Kasperlik zaskoczył zasłoniętego bramkarza strzałem zza bulika.

Gdańszczanie wycofali bramkarza i atakowali w sześciu. Gdy jednak stracili krążek, gospodarze wyprowadzili kontrę i Maciejewski trafił do pustej siatki swojej byłej drużyny w debiucie w barwach Unii.

Mirosz

Unia Oświęcim - MH Automatyka Gdańsk 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

1-0 Damian Piotrowicz (21.26; Dawid Maciejewski)

2-0 Martin Kasperlik (51.59; Peter Tabaczek)

3-0 Dawid Maciejewski (59.53 do pustej bramki; Peter Tabaczek)

Kary: Unia - 2, Automatyka - 26 minut w tym 10 Krzysztof Kantor za niesportowe zachowanie. Widzów 800.