​PHL. Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 3-2

Hokeiści Unii Oświęcim pokonali Comarch Cracovię 3-2 w meczu 29. kolejce Polskiej Hokej Ligi. To trzecia z rzędu porażka mistrzów Polski. Świetną dyspozycję potwierdzili zawodnicy JKH GKS Jastrzębie, którzy pokonali lidera - GKS Tychy 3-2 po dogrywce.

Oświęcimianie szybko objęli prowadzenie po kontrze i strzale Wojciecha Wojtarowicza, a w końcówce pierwszej tercji zdobyli kolejne dwie bramki. Krakowianie przycisnęli, chcąc odrobić straty i w drugiej tercji odpowiedzieli dwoma golami.

Hokeiści Cracovii atakowali w trzeciej tercji, jednak bez powodzenia. Na dodatek w końcówce łapali karę za karą, co przekreśliło ich szanse na doprowadzenie do dogrywki. Bardzo dobry mecz w bramce Unii rozegrał Michal Fikrt.

Cracovia pewnie wygrała poprzednie dwa spotkania z Unią (oba po 7-3). Mistrzowie Polski w ostatnim czasie są w odwrocie. W lidze ponieśli już trzecią porażkę z rzędu, doliczając do tego Puchar Polski, przegrali czwarty mecz z pięciu ostatnich.

29. kolejka:

Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 3-2 (3-0, 0-2, 0-0)

Bramki: 1-0 Wojciech Wojtarowicz (6), 2-0 Sebastian Kowalówka (17), 3-0 Ondrej Kasperlik (19), 3-1 Lukasz Zib (33), 3-2 Tomas Sykora (39).

Kary: Unia - 8, Cracovia - 26 minut (w tym 10 za niesportowe zachowanie dla Filipa Drzewieckiego). Widzów: 1 800.

PGE Orlik Opole - TMH Polonia Bytom 5-1 (3-0, 2-1, 0-0)

Bramki: 1-0 Radek Meidl (1), 2-0 Miroslav Zatko (14), 3-0 Milan Baranyk (20), 3-1 Michał Działo (29), 4-1 Radek Meidl (31), 5-1 Jarosław Lorek (40).

Kary: PGE Orlik - 10, Polonia Bytom - 12 minut.

Automatyka Gdańsk - Tauron KH GKS Katowice 1-5 (0-2, 1-1, 0-2)

Bramki: 0-1 Duszan Deveczka (10), 0-2 Bartosz Fraszko (12), 1-2 Josef Vitek (22), 1-3 Jakub Grof (40), 1-4 Jesse Rohtla (58), 1-5 Dawid Majoch (59).

Kary: Automatyka - 12; GKS - 14 min. Widzów 1 500.

TatrySki Podhale Nowy Targ - Anteo Naprzód Janów 5-0 (1-0, 3-0, 1-0)

Bramki: 1-0 Bartłomiej Neupauer (3), 2-0 Mateusz Michalski (26), 3-0 Elvijs Biezajs (32), 4-0 Filip Wielkiewicz (35), 5-0 Dariusz Gruszka (45).

Kary: Podhale - 6; Naprzód - 12 minut. Widzów 750.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 3-2 po dogrywce (1-0, 1-1, 0-1; 1-0)

Bramki: 1-0 Łukasz Nalewajka (20), 1-1 Jarosław Rzeszutko (36), 2-1 Leszek Laszkiewicz (38), 2-2 Michael Kolarz (54), 3-2 Jakub Kubes (63).

Kary: GKS Jastrzębie - 18; GKS Tychy - 45 min. w tym kara meczu Jakub Witecki. Widzów 900.