Reklama

Reklama

PHL. Tauron KH GKS Katowice zdobył brązowy medal

Hokeiści Tauronu KH GKS Katowice po raz drugi pokonali TatrySki Podhale Nowy Targ (2-1) w "małym finale" Polskiej Hokej Ligi i wywalczyli brązowe medale mistrzostw Polski.

"Szarotki" zakończyły sezon bez medalu, ale należą się im wielkie brawa za niesamowicie ambitną walkę w półfinale z GKS-em Tychy, a później w starciach o brąz z najlepszą ekipą sezonu zasadniczego.

Faworyci mieli przewagę, ale długo niewiele z niej wynikało. Dopiero niemal równo z ostatnią syreną pierwszej tercji po podaniu Radosława Sawickiego bramkarza "Szarotek" pokonał Niko Tuhkanen.

Katowiczanie tak jak zakończyli pierwszą część, tak rozpoczęli drugą - Bartosz Fraszko z bliska podwyższył na 2-0. Gospodarze przycisnęli w końcówce drugiej tercji, ale powstrzymał ich Przemysław Odrobny. Krótko przed drugą przerwą katowiczanie musieli bronić się w osłabieniu i Krystian Dziubiński zdobył kontaktową bramkę. Wychowanek Podhala zmienił lot krążka po strzale Joonasa Sammalmaa.

Reklama

Miejscowi cieszyli się z trzeciego gola pięć minut przed końcem, ale sędziowie nie uznali go po analizie wideo.

Podhale walczyło do końca. Trener Tomasz Valtonen wycofał bramkarza, ale katowiczanie nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa.

Tauron KH GKS Katowice - TatrySki Podhale Nowy Targ 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)

1-0 Niko Tuhkanen (19.59; Radosław Sawicki)
2-0 Bartosz Fraszko (21.05 Jesse Rohtla - Patryk Wronka)
2-1 Krystian Dziubiński (39.43 w przewadze; Joonas Sammalmaa - Marcin Kolusz)

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 2-1. Brązowe medale dla Tauronu KH GKS.

Kary: GKS - 8, Podhale - 6 minut. Widzów 1 420.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL