PHL. TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 1-4, Comarch Cracovia - Unia Oświęcim 4-1

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie pokonali na wyjeździe 4-1 TatrySki Podhale Nowy Targ i są o krok od awansu do półfinału Polskiej Ligi Hokejowej. Jedno zwycięstwo dzieli od półfinału też Comarch Cracovię, która wygrała u siebie 4-1 z Unią Oświęcim.

Hokeiści z Jastrzębia szybko ustawili sobie mecz w Nowym Targu. Już po sześciu minutach prowadzili 2-0, a w połowie drugiej tercji mieli już cztery bramki przewagi.

W końcówce spotkania doszło do bójek i przepychanek między zawodnikami obu zespołów. Posypały się kary meczu.

W rywalizacji do czterech zwycięstw jastrzębianie prowadzą 3-2, a kolejny mecz rozegrają u siebie w najbliższy wtorek.

Również Comarch Cracovia prowadzi 3-2 w rywalizacji z Unią Oświęcim. Po dzisiejszej wygranej 4-1 "Pasy" są o krok od awansu. We wtorek kolejny mecz w Oświęcimiu.

Dwa szybkie trafienia Tomasza Sykory postawiły gości w trudnej sytuacji. Kontaktowe trafienie zaliczył Peter Tabaczek.

Przy stanie 3-1 dla "Pasów" goście próbowali grać bez bramkarza i zostali skarceni golem Filipa Drzewieckiego.

Piąty mecz ćwierćfinałowy: TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 1-4 (0-2, 1-2, 0-0)

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw) 2-3.

Bramki: 0-1 Tomas Kominek (4), 0-2 Leszek Laszkiewicz (6), 0-3 Richard Bordowski (25), 0-4 Marcin Horzelski (29), 1-4 Sergiej Ogorodnikow (35).

Kary: Podhale - 85 (w tym 60 - kary meczu za niesportowe zachowanie Kamil Kapica, Bartłomiej Neupauer i Michal Pichniarczyk); JKH 89 minut (w tym 60 - kary meczu za niesportowe zachowanie Marcin Horzelski, Dominik Nahunko i Łukasz Nalewajka). Widzów 1400.

Piąty mecz ćwierćfinałowy: Comarch Cracovia - Unia Oświęcim 4-1 (2-1, 0-0, 2-0).

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw) 3-2 dla Cracovii.

Bramki: 1-0 Tomasz Sykora (4), 2-0 Tomasz Sykora (11), 2-1 Peter Tabaczek (12), 3-1 Krystian Dziubiński (49), 4-1 Filip Drzewiecki (54).

Kary: Cracovia - 12. Unia - 8 minut. Widzów: 1000.