Reklama

Reklama

​PHL. Radosław Sawicki: Mogę dostać szansę i zagrać w KHL

Polski hokeista Radosław Sawicki związał się kontraktem z drużyną brązowego medalisty białoruskiej Extraligi. Z uwagi na to, że Szachtar Soligorsk jest filialną ekipą Dynama Mińsk, istnieje nawet nadzieja, że Polak po dobrej grze, dostanie szansę w jednej z najsilniejszych lig świata - KHL.

- Z drużyną z Jastrzębia osiągnąłem wszystko co można w Polsce osiągnąć. Chcę się rozwijać, więc muszę podnosić sobie poprzeczkę, a uważam, że Szachtar Soligorsk i białoruska Extraliga to idealny kierunek. Poznam nowy kraj, kulturę i rozwinę się sportowo. Jeśli będę grał na maksimum to mogę dostać szansę i rozegrać mecz w lidze KHL, w drużynie Dinama Mińsk, którego Soligorsk jest farmą - stwierdził były napastnik JKH GKS-u Jastrzębie, z którą zdobył mistrzostwo Polski w sezonie 2020/21.

Radosław Sawicki. Duże zainteresowanie polskim hokeistą

Usługami tego hokeisty były zainteresowane czołowe polskie kluby. Ofertę przedłużenia kontraktu przedstawił mu JKH, konkretne oferty przedstawiły GKS Katowice i CIarko STS Sanok. Sawicki reprezentował też Polskę w ostatnich meczach międzynarodowych. 25-latek ma za sobą także jeden sezon w rozgrywkach amerykańskiej USPHL Elite.

Reklama

MR

Dowiedz się więcej na temat: Radosław Sawicki | Szachtar Soligorsk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje