PHL: Polonia Bytom - JKH GKS Jastrzębie 1-2

Polonia Bytom przegrała 1-2 z JKH GKS-em Jastrzębie w ostatnim meczu pierwszej fazy rozgrywek Polskiej Hokej Ligi.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Spotkanie rozegrano w Małym Spodku w Katowicach.

Mecz początkowo miał się odbyć w ostatni piątek, ale został przerwany już po kilku minutach przy stanie 0-0, gdy jastrzębianie odmówili dalszej gry. Powodem było zniszczenie jednaj z band po starciu zawodników.

Władze Polskiej Hokej Ligi zdecydowały, że mecz należy powtórzyć w Katowicach.

Dzisiaj lepsi okazali się gracze JKH GKS-u, dla który już w pierwszej tercji dwie bramki zdobył Leszek Laszkiewicz.

Grający w roli gospodarza bytomianie odpowiedzieli tylko bramką Martina Przygodzkiego w końcówce spotkania.

Zakończył się pierwszy etap sezonu i teraz zespoły zostaną podzielone na dwie grupy - słabszą i silniejszą. W pierwszej znalazło się sześć zespołów z miejsc 1-6. W słabszej zagrają drużyny z miejsc 7-12.

Zaległy mecz 21. kolejki: Polonia Bytom - JKH GKS Jastrzębie 1-2 (0-2, 0-0, 1-0)

Bramki: 0-1 Leszek Laszkiewicz (16.06 Patrik Stantien), 0-2 Leszek Laszkiewicz (17.08 Richard Bordowski), 1-2 Martin Przygodzki (58.24 Matej Cunik)

Kary: Polonia - 12; JKH GKS - 8 minut. Widzów 70.

Tabela

(mecze, zwycięstwa, zwyc.po dogr./kar., porażki po dogr./kar., porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

1. Comarch Cracovia                   22 17 1 1  3 116-38     54 +78

2. TatrySki Podhale Nowy Targ   22 16 2 1  3 116-43     53 +73

3. GKS Tychy                              22 17 0 0  5 119-49     51 +70

4. JKH GKS Jastrzębie               22 14 2 2  4  74-41      48 +33

5. Unia Oświęcim                        22 11 2 1  8  79-66      38 +13

6. Ciarko PBS Bank STS Sanok 22 11 1 2  8  69-50      37 +19

---------------------------------------------------------------------------------------------

7. Orlik Opole                             22 11 1 1  9  80-62      36 +18

8. Polonia Bytom                        22 10 1 1 10  84-71     33 +13