Reklama

Reklama

PHL. Ostre strzelanie Cracovii i Podhala

Festiwal strzelecki urządzili sobie hokeiści Comarch Cracovii i TatrySki Podhala Nowy Targ w 10. kolejce Polskiej Hokej Ligi. "Pasy" rozgromiły u siebie GKS Katowice 9-1, a "Szarotki" w Nowym Targu nie dały szans Nesta Mires Toruń 7-1.

Cracovia po pierwszej tercji prowadziła 2-0, a po 40 minutach gry aż 7-1. Efektowne zwycięstwo "Pasów" przypieczętowali w trzeciej odsłonie Richard Jencik i Damian Kapica.

Bohaterem spotkania Podhale - Nesta był Jarmo Jokila, który strzelił aż cztery gole.

Najbardziej wyrównane było spotkanie JKH GKS Jastrzębie z PGE Orlikiem Opole. Po rzutach karnych lepsi okazali się goście (4-3).

Wyniki 10. kolejki:

Comarch Cracovia - GKS Katowice 9-1 (2-0, 5-1, 2-0)

Reklama

Bramki: 1-0 Patryk Wajda (6), 2-0 Marek Wróbel (9), 3-0 Paweł Kucewicz (26), 3-1 Kamil Sikora (30), 4-1 Richard Jencik (30), 5-1 Maciej Kruczek (36), 6-1 Maciej Urbanowicz (39), 7-1 Matus Chovan (39), 8-1 Richard Jencik (45), 9-1 Damian Kapica (48).

Kary: Cracovia - 24, w tym 10 dla Filipa Drzewieckiego, GKS - 20 minut. Widzów 1 200.

TatrySki Podhale Nowy Targ - Nesta Mires Toruń 7-1 (2-0, 3-0, 2-1)

Bramki: 1-0 Jarmo Jokila (4), 2-0 Jarmo Jokila (19), 3-0 Mateusz Michalski (25), 4-0 Bartłomiej Neupauer (36), 5-0 Artem Iossafov (37), 6-0 Jarmo Jokila (51), 7-0 Jarmo Jokila (53), 7-1 Denis Trachanow (54).

Kary: Podhale - 10, Nesta - 16 minut. Widzów 800.

JKH GKS Jastrzębie - PGE Orlik Opole 3-4 po karnych (0-0, 1-2, 2-1 - 0-0, karne 0-2)

Bramki: 0-1 Grant Toulmin (37), 1-1 Radosław Nalewajka (38), 1-2 Jon Booras (40), 2-2 Tomas Kominek (44), 2-3 Petr Ceslik (54), 3-3 Tomas Kominek (60). Decydujący karny: Michael Cichy.

Kary: JKH - 24 minuty w tym 10 minut Łukasz Nalewajka, Orlik - 14 minut. Widzów 500.

Unia Oświęcim - Tempish Polonia Bytom 1-3 (1-0, 0-2, 0-1)

Bramki: 1-0 Łukasz Bułanowski (10), 1-1 Tomasz Kozłowski (26), 1-2 Błażej Salamon (38), 1-3 Błażej Salamon (47).

Kary: Unia - 20 minut w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Łukasza Bułanowskiego, Polonia - 26 minut w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Richarda Bordowskiego. Widzów 1 000.

GKS Tychy - Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk 5-0 (1-0, 1-0, 3-0)

Bramki: 1-0 Filip Komorski (16), 2-0 Jaroslav Kristek (30), 3-0 Jarosław Rzeszutko (45), 4-0 Kamil Górny (49), 5-0 Marcin Kolusz (53).

Kary: GKS - 8, Stoczniowiec - 12 minut. Widzów 1 100. 

Tabela PHL 2020/2021

1.JKH GKS Jastrzębie2922106126-6068+66
2.GKS Tychy2919316114-7664+38
3.GKS Katowice291550992-5355+39
4.Energa Toruń281621994-5853+36
5.Re-Plast Unia Oświęcim291506891-7851+13
6.Comarch Cracovia291316997-8347+14
7.Tauron Podhale Nowy Targ2812311184-6945+15
8.Ciarko STS Sanok299201858-9231-34
9.Zagłębie Sosnowiec293022358-13412-76
10.Stoczniowiec Gdańsk292002734-1456-111


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama