Reklama

Reklama

PHL - Miroslav Fryczer: Te trzy punkty są dla nas jak sześć

- To był bardzo ciężki mecz. Podhale jest zupełnie inną drużyną niż w tamtym roku. Te trzy punkty są dla nas jak sześć - powiedział Miroslav Fryczer, trener Ciarko PBS Bank Sanok po wyjazdowym zwycięstwie z MMKS Podhale Nowy Targ 1-0 w 17. kolejce Polskiej Hokej Ligi.

- To tak, jakbyśmy wygrali w Tychach czy Jastrzębiu - podkreślił Miroslav Fryczer. - Walka trwała od pierwszej do ostatniej minuty, mecz był bardzo dobry, a wygrała drużyna, która miała więcej szczęścia. Najlepszym zawodnikiem w naszym zespole był Pitton - jego wyróżniam do "Złotego Kija".

- Mimo porażki nie mogę powiedzieć o mojej drużynie nic złego. Mimo nikłej porażki, rozegraliśmy kolejne znakomite spotkanie. Drużyna zaprezentowała dyscyplinę, zaangażowanie, determinację, serce do gry i dyscyplinę taktyczną - chwalił swój zespół Marek Ziętara, trener MMKS Podhale.

Reklama

- Trochę nieszczęśliwa bramka nam wpadła, a klarownych sytuacji mieliśmy więcej niż rywal, ale nie udało się pokonać Pittona. Pamiętajmy przeciw komu graliśmy. Sanok to aktualny mistrz Polski, z którym nie możemy się mierzyć ani personalnie, ani finansowo, a jednak jakoś udało się tę przepaść zasypać. Tak jak trener Fryczer powiedział, wygrała drużyna, przy której było szczęście - dodał Ziętara.

- Czy nie żal, że odpadliśmy z walki o Puchar Polski? Przed sezonem nikt nie zakładał, że będziemy tak blisko awansu do Pucharu Polski, a jednak dzięki naszej świetnej postawie otarliśmy się o niego. Nasz cel był i nadal jest jasny - awans do pierwszej "szóstki". Walczymy z każdym, a do tego wspierają nas kibice, dzisiaj wszystkie miejsca były zajęte, mecz miał fantastyczną oprawę. Do "Złotego Kija" wyróżniam Sulkę - dodał. 

Z Nowego Targu Michał Białoński

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy