PHL. Lotos PKH Gdańsk - Comarch Cracovia 2-1 w 39. kolejce

Lotos PKH Gdańsk pokonał na własnym lodowisku Comarch Cracovię 2-1 po rzutach karnych w meczu kończącym 39. kolejkę PHL.

"Pasy" objęły prowadzenie już w 36. sekundzie, kiedy do siatki trafił Miha Štebih.

Napór gospodarzy przyniósł wyrównanie w 45. minucie za sprawą Josefa Vitka, a do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, lepsi w nich okazali się gdańszczanie.

Tym samym Lotos PKH zapewnił sobie szóste miejsce przed piątą rundą, która zacznie się w niedzielę 19 stycznia i będzie rozgrywana według tabeli Bergera. Co to oznacza? Więcej spotkań na własnych lodowiskach rozegrają w niej drużyny z miejsc 1-5.

Mecze będą odbywać się systemem niedziela - piątek - wtorek. Tak będzie to wyglądało do 2 lutego.

Później będziemy świadkami przerwy na spotkania reprezentacji Polski, która powalczy w Kazachstanie w prekwalifikacjach olimpijskich.

Po meczach "Orłów" zostaną rozegrane jeszcze dwie kolejki: 14 i 16 lutego.

Wtedy przyjdzie już czas na ćwierćfinały play-off, które potrwają od 21 lutego do maksymalnie 7 marca.

W dniach 12-25 marca odbędą się półfinały. Z kolei pierwszy mecz finału play-off został zaplanowany na 28 marca. Mistrza Polski poznamy najpóźniej 9 kwietnia, a brązowego medalistę o cztery dni wcześniej.

Lotos PKH Gdańsk - Comarch Cracovia 2-1 po karnych (0-1, 0-0, 1-0, - 0-0, 2-0)

Bramki: 0-1 Miha Štebih (1.), 1-1 Josef Vitek (45.). Decydujący karny: Damian Szurowski.

Kary: Lotos - 6; Cracovia - 8. Widzów: 1700.