Reklama

Reklama

PHL. Lider z Jastrzębia wygrał w Krakowie, emocje w Tychach

Lider JKH GKS Jastrzębie wygrał w 28. kolejce PHL. Podopieczni Roberta Kalabera pokonali na wyjeździe Comarch Cracovię 3-2.

Zwycięstwo nie przyszło jednak drużynie z Górnego Śląska łatwo. "Pasy" prowadziły w tym meczu już 2-0 po pierwszej tercji. W 10. minucie prowadzenie gospodarzom dał Filip Drzewiecki, a w 20. podwyższył Mateusz Bepierszcz.

Reklama

Jastrzębianie odrabiali jednak straty. Najpierw kontaktowego gola strzelił Łukasz Nalewajka (31. minuta), a wyrównał Arkadiusz Kostek (34.). Ten sam zawodnik dał gościom zwycięstwo w 46. minucie.

Jeszcze większe emocje mieliśmy w Tychach. Energa Toruń prowadziła już 3-0 po dwóch golach Dienisa Sierguszkina (druga i czwarta minuta) oraz trafieniu Daniela Minge (22.). Tyszanie gonili do końca meczu. W 25. minucie bramkę zdobył Michael Cichy, w 27. Aleksiej Jefimienko, a na 15 sekund przed końcem wyrównał Cichy.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, natomiast w karnych góra byli torunianie.

Comarch Cracovia Kraków - JKH GKS Jastrzębie 2-3 (2-0, 0-2, 0-1)

Bramki: 1-0 Filip Drzewiecki (10.), 2-0 Mateusz Bepierszcz (20.), 2-1 Łukasz Nalewajka (31.), 2-2 Arkadiusz Kostek (34.), 2-3 Arkadiusz Kostek (46.).

Kary: Cracovia - 8, JKH - 8 minut. Widzów: 400.

GKS Tychy - KH Energa Toruń 3-4 po karnych (0-2, 2-1, 1-0; 0-0 - 1-2)

Bramki: 0-1 Dienis Serguszkin (2.), 0-2 Dienis Serguszkin (4.), 0-3 Daniel Minge (22,), 1-3 Michael Cichy (25.), 2-3 Aleksiej Jefimienko (27.), 3-3 Michael Cichy (60.). Decydujący karny: Aleksandr Wołżankin.

Kary: GKS - 32 min. w tym 10 Aliaksandr Jeronau; Energa - 16 min. Widzów 750.

GKS Katowice - Podhale Nowy Targ 1-2 (1-1, 0-1, 0-0)

Bramki: 0-1 Jussi Nattinen (6.), 1-1 Patryk Krężołek (14.), 1-2 Alexander Pettersson (22.).

Kary: GKS - 8; Podhale - 2 min. Widzów 431.

Naprzód Janów - Re-Plast Unia Oświęcim 2-7 (0-4, 1-2, 1-1)

Bramki: 0-1 Aleksiej Trandin (5.), 0-2 Jakub Wanacki (10.), 0-3 Andrej Themar (13.), 0-4 Dariusz Wanat (20.), 0-5 Sebastian Kowalówka (27.), 1-5 Maksym Kondraszow (32.), 1-6 Damian Piotrowicz (35.), 1-7 Jakub Wanacki (43.), 2-7 Maksym Kondraszow (45.).

Kary: Naprzód - 8; Unia - 6 min. Widzów 250.

Zagłębie Sosnowiec - Lotos PKH Gdańsk 1-4 (1-3, 0-1, 0-0)

Bramki: 0-1 Vlastimil Bilczik (6.), 0-2 Szymon Marzec (6.), 0-3 Aleksandr Gołowin (14.), 1-3 Tomasz Kozłowski (20.), 1-4 Filip Pesta (22.).

Kary: Zagłębie - 14; Lotos - 12 min. Widzów 200.

Tabela PHL 2020/2021

1.JKH GKS Jastrzębie2922106126-6068+66
2.GKS Tychy2919316114-7664+38
3.GKS Katowice291550992-5355+39
4.Energa Toruń281621994-5853+36
5.Re-Plast Unia Oświęcim291506891-7851+13
6.Comarch Cracovia291316997-8347+14
7.Tauron Podhale Nowy Targ2812311184-6945+15
8.Ciarko STS Sanok299201858-9231-34
9.Zagłębie Sosnowiec293022358-13412-76
10.Stoczniowiec Gdańsk292002734-1456-111

Mecze w następnej kolejce:

6 grudnia

Podhale Nowy Targ - Naprzód Janów (18.00)

Re-Plast Unia Oświęcim - Zagłębie Sosnowiec (18.00)

KH Energa Toruń - Comarch Cracovia (18.30)

Lotos PKH Gdańsk - GKS Tychy (19.00)

JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice (18.00)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje