Reklama

Reklama

PHL. Lider z Jastrzębia po dogrywce pokonał Podhale Nowy Targ

JKH GKS Jastrzębie pokonał na własnym lodowisku Tauron Podhale Nowy Targ 3-2 po dogrywce w przełożonym meczu 34. kolejki PHL. Lider prowadził już 2-0, ale "Szarotki" zdołały doprowadzić do remisu. Zwycięstwo jastrzębianom na początku dogrywki zapewnił Marek Hovorka.

Prowadzący w tabeli PHL JKH GKS na prowadzenie wyszedł w 16. minucie, kiedy Arkadiusz Kostek wykorzystał okres gry w przewadze.

W 21. minucie gospodarze ponownie wykorzystali osłabienie rywala, tym razem krążek do siatki posłał Martin Kasperlik.

Nowotarżanie odpowiedzieli w trzeciej tercji. Najpierw 41. minucie Mateusz Bepierszcz wykorzystał przewagę, a w 50. na 2-2 trafił Jakub Worwa.

Reklama

Wygraną jastrzębianie zapewnili sobie w 61. minucie. Mateusz Bryk posłał krążek w poprzeczkę, ale dobitka Hovorki poleciała nad leżącym Iharem Brykunem. W tym momencie gospodarze grali z przewagą, gdyż jeszcze pod koniec trzeciej tercji na ławkę kar powędrował Worwa.

W drugim wtorkowym meczu drużyna Comarchu Cracovii również prowadziła 2-0 z Re-Plastem Unią Oświęcim, ale zeszła z własnego lodu pokonana.

"Pasy" objęły prowadzenie już trzeciej minucie, kiedy gola strzelił Damian Kapica, a asystę zanotował debiutujący w zespole Rosjanin Maksym Ignaszewicz. 

Po 12 minutach było 2-0, kiedy trafił Richard Nejezchleb.

Następnie bramki zdobywali już tylko przyjezdni. W drugiej tercji, w przeciągu ośmiu minut trzy raz pokonali Roberta Kowalówkę. W 29. minucie okres gry w przewadze wykorzystał Teddy da Costa, w 35. wyrównał Gilbert Brule, a w 37. prowadzenie oświęcimianom dał Daniił Oriechin.

Wynik spotkania został ustalony w 52. minucie, kiedy Gregor Koblar strzelił gola, gdy jego zespół grał w osłabieniu.

Tym samym Re-Plast Unia pierwszy raz w tym sezonie, na cztery próby, pokonała Comarch Cracovię.

Dwa mecze z 34. kolejki rozegrano we wtorek 26 stycznia, ponieważ JKH GKS i Re-Plast Unia 5 lutego, kiedy ma odbyć się ta seria, zagrają w finale Pucharu Polski.

Pawo

JKH GKS Jastrzębie - Tauron Podhale Nowy Targ 3-2 po dogrywce (1-0, 1-0, 0-2 - 1-0)

Bramki: 1-0 Arkadiusz Kostek (16.), 2-0 Martin Kasperlik (22.), 2-1 Mateusz Bepierszcz (41.), 2-2 Jakub Worwa (50.), 3-2 Marek Hovorka (61.).

Comarch Cracovia - Re-Plast Unia Oświęcim 2-4 (2-0, 0-3, 0-1)

Bramki: 1-0 Damian Kapica (3.), 2-0 Richard Nejezchleb (12.), 2-1 Teddy Da Costa (29.), 2-2 Gilbert Brule (35.), 2-3 Daniił Oriechin (37.), 2-4 Gregor Koblar (52.).

Kary: Cracovia - 12, Unia - 8 minut.

Tabela PHL 2020/2021

1.GKS Tychy3625326151-9183+60
2.JKH GKS Jastrzębie3625308152-8081+72
3.Energa Toruń36212211127-8069+47
4.GKS Katowice36176013109-7763+32
5.Re-Plast Unia Oświęcim36180810105-9462+11
6.Comarch Cracovia36171612128-10059+28
7.Tauron Podhale Nowy Targ36155214102-8957+14
8.Ciarko STS Sanok3611212274-11538-41
9.Zagłębie Sosnowiec365232688-16022-72
10.Stoczniowiec Gdańsk362003440-1916-151

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje