Reklama

Reklama

PHL. Kryzys mistrzów Polski. Pierwsza seria porażek GKS-u Tychy

GKS Tychy przegrał z GKS-em Katowice 3-4 po dogrywce w ramach 22. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Tyszanie przegrali także poprzednie spotkanie, tym samym mają na koncie pierwszą w sezonie ligowym serię porażek.

Drugie niepowodzenie z rzędu w ligowych rozgrywkach GKS-u Tychy stało się faktem. To miała być rehabilitacja Trójkolorowych za wysoką porażkę z poprzedniej kolejki i utratę fotela lidera. Choć ekipa mistrza Polski dwukrotnie obejmowała prowadzenie (1-0, 2-1), to ostatecznie uległa GKS-owi Katowice.

Reklama

Przełomowy był fragment pomiędzy 36-37 minutą spotkania, gdy GieKSa zdobyła dwie bramki. Najpierw na 2-2 wynik zmienił Patryk Krężołek, a minutę później szalę na korzyść gości przechylił Grzegorz Pasiut. Warto podkreślić, że przy obu trafieniach asystował Patryk Wajda (łącznie w meczu trzy kluczowe dogrania).

Na sześć minut przed końcem na 3-3 wyrównał jeszcze Szymon Marzec, ale w dogrywce Filip Starzyński zakończył zawody na korzyść katowiczan. Napastnik dopadł do krążka odbitego do słupka i popisał się skuteczną dobitką na 4-3.

Nie strzelając choćby jednego gola przegrała Re-Plast Unia Oświęcim prowadzona przez trenera Kevina Cosntantine'a z doświadczeniem w NHL. Oświęcimianie okazali się dużo słabsi od aktualnego lidera, ekipy JKH GKS Jastrzębie 0-3.

Bez wskazówek trenera Marka Ziętary rady KH Enerdze Toruń nie dało Ciarko STS Sanok 2-4. Główny szkoleniowiec ekipy z Podkarpacia z powodów rodzinnych nie mógł poprowadzić drużyny w tym meczu, zrobił to za niego Marcin Ćwikła.

Dwucyfrową liczbę bramek uzyskało Tauron KH Podhale Nowy Targ w starciu z GKH Stoczniowcem 13-1. To było prawdziwe "lanie", które Szarotki sprawiły na dalekim wyjeździe na północ kraju. Warty podkreślenia jest powrót na lód po wielu miesiącach rehabilitacji Kaspra Bryniczki, który nawet zapunktował przy trafieniu na 6:0.

Wyniki 22. kolejki PHL:

GKS Tychy - GKS Katowice 3-4 po dogrywce (1-1, 1-2, 1-0, 0-1)

Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 0-3 (0-1, 0-2, 0-0)

Ciarko STS Sanok - KH Energa Toruń 2-4 (0-0, 0-2, 2-2)

GKH Stoczniowiec Gdańsk - Tauron Podhale Nowy Targ 1-13 (0-2, 0-5, 1-6)

Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)

MR

Dowiedz się więcej na temat: PHL | GKS Tychy | GKS Katowice | hokej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje