Reklama

Reklama

PHL. Kiriłł Lamin podpisał kontrakt z GKS-em Katowice

Szefostwo GKS-u Katowice wzmocniło formację obronną. Dziś kontrakt z "GieKSą" podpisał Kiriłł Lamin, a umowa będzie obowiązywać do końca obecnego sezonu

Lamin (187 cm, 94 kg) ma w swoim CV 597 meczów w KHL, w których zdobył 28 bramek i zaliczył 90 asyst. Na ławce kar spędził 463 minuty. Reprezentował tam barwy między innymi Awangardu Omsk, Awtomobilista Jekaterynburg i Nieftiechimika Niżniekamsk.

Reklama

34-letni defensor w tym sezonie występował w moskiewskich klubach: Spartaku (2 spotkania) i Dynamie (4). Jest to obrońca wpisujący się w charakterystykę określaną za oceanem mianem "stay-at-home". Jego atutami oprócz dobrej gry w destrukcji i podczas liczebnych osłabień są tez umiejętność czytania gry i dobre otwierające podanie.

W swoim dorobku ma też grę w młodzieżowej reprezentacji Rosji do lat 18 i 20. Z tą pierwszą zdobył złoty medal mistrzostw świata, z "dwudziestką" srebrny. Dzielił wówczas szatnie choćby z Jewgienijem Małkinem, gwiazdą Pittsburgh Penguins, oraz Aleksandrem Radułowem i Siemionem Warłamowem.

Lamin w 2004 roku był draftowany do NHL przez Ottawa Senators (2. runda, nr 58.).

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

- Mając na uwadze kontuzje Patryka Wajdy i Oskara Krawczyka, postanowiliśmy wzmocnić defensywę przed najważniejszą częścią sezonu. Kiriłł posiada bardzo dobre warunki fizyczne i ogromne doświadczenie. Liczymy na jego twardą oraz uważną grę w defensywie - mówi Roch Bogłowski, dyrektor hokejowej sekcji GKS-u.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama