Reklama

Reklama

PHL: JKH GKS Jastrzębie i GKS Tychy wymusiły przełożenie ostatnich meczów finału

Władze finalistów Polskiej Hokej Ligi - JKH GKS Jastrzębie i GKS Tychy oraz prezydenci obu miast postanowili przełożyć finałowe mecze, aby nie były rozgrywane w Wielki Piątek i Niedzielę Wielkanocną. Ostatecznie nowe terminy tych spotkań to Wielki Czwartek (2 kwietnia, godz. 16:30) w Tychach i Wielka Sobota (4 kwietnia, godz. 14:30) w Jastrzębiu-Zdroju.

Władze klubów i prezydenci Tychów i Jastrzębia przysłali do Interii wspólne oświadczenie. Poniżej prezentujemy jego treść bez ingerencji w tekst.

Ewentualna zmiana terminów z Wielkiego Piątku i Niedzieli Wielkanocnej na Wielką Sobotę i Wielkanocny Poniedziałek koliduje z planami właściciela praw transmisji z meczów PHL - Telewizji Polskiej.

- Partnerem dla nas jest PZHL, a ze związku nie otrzymaliśmy jeszcze żadnego sygnału o zmianie terminów piątego i szóstego meczu finałowego - powiedział Interii komentator TVP Stanisław Snopek.
 
Red. Snopek nie ukrywa, że nie podoba mu się forma załatwiania zmiany terminów, jaką obrały kluby.

- Terminarz ustala PZHL, a my ingerujemy tylko w godzinę rozegrania meczu - to po pierwsze. Po drugie, terminarz znany jest od września 2014 roku, a skład finalistów - od 20 marca. Dziesięć dni temu można było na spokojnie przeanalizować terminy finałów i ewentualnie je zmienić, a nie teraz, na dwa dni przed piątym meczem - argumentuje red. Snopek.

Ramówka TVP Sport wyklucza hokejową transmisję z Wielkanocny Poniedziałek, z uwagi na relację z 1. ligi żużla i turnieju Katowice Open z udziałem Agnieszki Radwańskiej.

Kluby nie czekają na reakcję PZHL-u. Na oficjalnej stronie GKS-u Tychy zaktualizowano już terminarz:

Reklama


Ostatecznie osiągnięto porozumienie. Nowe terminy meczów numer 6. i 7. to najbliższy czwartek (2 kwietnia) i sobota (4 kwietnia). 

Oświadczenie klubów

W związku z negatywną odpowiedzią na prośbę spółki Tyski Sport S.A. i Jastrzębskiego Klubu Hokejowego GKS Jastrzębie dotyczącą zmiany terminów spotkań finałowych Polskiej Hokej Ligi pomiędzy GKS Tychy, a JKH Jastrzębie, których rozegranie Polski Związek Hokeja na Lodzie planował 3 kwietnia (Wielki Piątek) i 5 kwietnia (Niedziela Wielkanocna) pragniemy wyrazić swój zdecydowany sprzeciw wobec rozgrywania tak ważnych dla wszystkich kibiców hokeja na lodzie spotkań w dwóch wyjątkowych dniach zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Najważniejsze dla wszystkich chrześcijan święta powinny być czasem zadumy, czasem spędzonym z rodziną. Trudno wyobrazić sobie radość kibiców na ulicach miasta po zdobyciu tytułu mistrzowskiego np. w Wielki Piątek - w dniu upamiętniającym śmierć Jezusa Chrystusa.  Nie możemy pozbawić kibiców i samych zawodników tej radości i emocji, które się wiążą ze zwycięstwem w tak ważnych i trudnych rozgrywkach, a decyzję PHL o odmowie zmiany proponowanego terminu rozegrania meczu nr 6 nie trzeciego, a  czwartego kwietnia (w sobotę) i meczu nr 7 nie piątego, a szóstego kwietnia (w poniedziałek) uważamy za niezrozumiałą i wręcz skandaliczną. Tym bardziej, że piątkowy mecz hokeistów byłby chyba jedynym spotkaniem sportowym w Europie odbywającym się w Wielki Piątek.

Mając na uwadze ten wyjątkowy świąteczny okres i dobro wszystkich kibiców hokeja, wspólnie podjęliśmy decyzję o przełożeniu terminów meczów i rozegraniu najbliższych spotkań w sobotę (4 kwietnia) i w poniedziałek (6 kwietnia).  Licząc na wsparcia ze strony środowiska hokejowego zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w tym wydarzeniu i wspólnego przeżywania sportowych emocji.

Andrzej Dziuba - prezydent Tychów

Anna Hetman - prezydent Jastrzębia-Zdroju

Alina Sowa - prezes spółki Tyski Sport

Kazimierz Szynal - Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie

Zobacz materiał TVP:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL