Reklama

Reklama

PHL. GKS Tychy podpisał kontrakty z czterema wychowankami

Hokejowy mistrz Polski GKS Tychy zatrudnił czterech młodych wychowanków, którzy w ten sposób podpisali swoje pierwsze zawodowe kontrakty. - To nagroda za ciężką pracę na treningach i dobre występy w zespołach juniorskich - powiedział prezes klubu Krzysztof Woźniak.

Rocznymi umowami związali się z GKS Mateusz Ubowski, Kacper Gruźla, Jan Krzyżek i Oliwier Kasperek. Wszyscy są w wieku od 18 do 20 lat.

- To bardzo ważny moment dla naszych młodych zawodników. Jest to dla nich nagroda za ciężką pracą na treningach i dobre występy w zespołach juniorskich - wyjaśnił prezes, cytowany w klubowym komunikacie.

Młodzi zawodnicy GKS grali przeciwko ekstraligowym rywalom w barwach Kadry PZHL U-23, która uczestniczyła w tych rozgrywkach przygotowując się do grudniowych MŚ Dywizji 1B  U-20. Trzech z nich ma już na koncie występy w seniorskim zespole GKS. - Na pewno czeka ich jeszcze sporo pracy, ale są to zawodnicy o naprawdę dużym potencjale - ocenił Krzysztof Woźniak.

Reklama

Najmłodszy z hokeistów 18-letni Kasperek "zaliczył" m.in. ligowy występ przeciwko JKH GKS Jastrzębie w pierwszej piątce. - Był to dla mnie bardzo ważny moment. Pamiętam, że mogłem wtedy liczyć na duże wsparcie kolegów z zespołu. Cały czas podpowiadali i dawali dobre rady. O tym, że zagram dowiedziałem się dzień przed meczem. Na początku było zdziwienie, ale bardzo się ucieszyłem. Czuję się naprawdę zaszczycony, że podpisałem swój pierwszy kontrakt z najlepszym polskim klubem - stwierdził hokeista.

Na debiut w tyskich barwach czeka 19-letni Krzyżek, który liczy na pomoc ze strony trenera Krzysztofa Majkowskiego. - Z nim związana jest cała moja kariera. Miałem okazję już trenować z pierwszym zespołem. Znam kilku zawodników i na pewno jestem bardzo pozytywnie nastawiony - powiedział zawodnik.

Majkowski w połowie stycznia przejął zespół od Andrieja Gusowa po rezygnacji Białorusina, którego był asystentem. Miał pełnić obowiązki pierwszego trenera do końca sezonu, ale zdobyciu tytułu jego umowa została przedłużona o rok.

Miniony sezon zakończono w marcu w trakcie play off z powodu pandemii koronawirusa. Tyszanie zostali mistrzem po raz piąty, a trzeci z rzędu. Po wakacjach ich celem będzie obrona tytułu. Tyscy hokeiści mieli zgodnie z planem wznowić wspólne treningi 4 maja, jednak epidemia spowodowała opóźnienie startu przygotowań.

Piotr Girczys

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje