Reklama

Reklama

PHL: GKS Tychy najlepszy w sezonie zasadniczym

GKS Tychy pokonał 5-0 KH Energę Toruń i zapewnił sobie triumf w sezonie zasadniczym Polskiej Hokej Ligi. W emocjonującym meczu zawodnicy Re-Plast Unii Oświęcim pokonali 5-3 Comarch Cracovię.

Tyszanie zapewnili sobie pierwsze miejsce na kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego.

Drugie miejsce ze stratą pięciu punktów zajmują hokeiści z Oświęcimia, a trzecie jest JKH GKS Jastrzębie.

W następnej kolejce w najbliższą niedzielę zagrają: KH Energa Toruń - Re-Plast Unia Oświęcim (17.00) Lotos PKH Gdańsk - Podhale Nowy Targ (17.00) Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy (17.00) Comarch Cracovia Kraków - JKH GKS Jastrzębie (17.00)

Wyniki piątkowych meczów:

Re-Plast Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 5-3 (1-2, 2-1, 2-0)

Bramki: 0-1 Tomas Urban (9), 0-2 Mateusz Rompkowski (15), 1-2 Semen Garszyn (17), 2-2 Gregor Koblar (25), 3-2 Klemen Pretnar (28), 3-3 Ondrej Mikula (30), 4-3 Klemen Pretnar (42), 5-3 Aleksiej Trandin (60).

Reklama

Kary: Unia - 18 min. w tym 10 Andrej Themar za niesportowe zachowanie; Cracovia - 20 minut. Widzów 1 500.

W 35. min. rzutu karnego dla Cracovii nie wykorzystał Damian Kapica.

GKS Tychy - KH Energa Toruń 5-0 (0-0, 3-0, 2-0)

Bramki: 1-0 Jakub Witecki (26), 2-0 Christian Mroczkowski (31), 3-0 Wiaczesław Truchno (32), 4-0 Aleksiej Jefimienko (48), 5-0 Filip Komorski (54).

Kary: GKS - 12, Energa -  12 minut. Widzów 600.

Podhale Nowy Targ - GKS Katowice 2-1 (1-0, 1-0, 0-1)

Bramki: 1-0 Bartłomiej Neupauer (19), 2-0 Dylan Willick (39), 2-1 Mateusz Michalski (49).

Kary: Podhale - 8, GKS - 14 minut. Widzów 1 500.

JKH GKS Jastrzębie - Lotos PKH Gdańsk 1-2 (1-0, 0-0, 0-2)

Bramki: 1-0 Radosław Sawicki (20), 1-1 Władisław Jełakow (43), 1-2 Vladislav Havlik (53).

Kary: JKH GKS - 10; Lotos - 18 min. Widzów 504.

Tabela PHL 2020/2021

1.GKS Tychy3625326151-9183+60
2.JKH GKS Jastrzębie3625308152-8081+72
3.Energa Toruń36212211127-8069+47
4.GKS Katowice36176013109-7763+32
5.Re-Plast Unia Oświęcim36180810105-9462+11
6.Comarch Cracovia36171612128-10059+28
7.Tauron Podhale Nowy Targ36155214102-8957+14
8.Ciarko STS Sanok3611212274-11538-41
9.Zagłębie Sosnowiec365232688-16022-72
10.Stoczniowiec Gdańsk362003440-1916-151
Dowiedz się więcej na temat: Polska Hokej Liga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje