PHL. GKS Tychy - Comarch Cracovia 3-4 po karnych

Lider Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy przegrał dziś 3-4 po karnych z Comarch Cracovią, mimo że prowadził już 3-0. Krakowianie zajmują drugie miejsce w tabeli.

Było to zaległe spotkanie 13. kolejki ligowej.

Krakowianie od początku meczu sprawiali korzystne wrażenie, ale w pierwszej tercji bramki zdobywali tylko gospodarze. GKS prowadził 2-0 po trafieniach Jakuba Witeckiego i Kamila Kalinowskiego.

Gdy po przerwie Radosław Galant podwyższył na 3-0, zanosiło się na spokojne zwycięstwo tyszan.

Ale podopieczni Rudolfa Rohaczka nie zamierzali zakończyć rywalizacji w połowie meczu i jeszcze w drugiej odsłonie odpowiedzieli golami Krystiana Dziubińskiego i Olivera Paczkowskiego.

Na niespełna osiem minut przed końcem spotkania Petr Szinagl doprowadził do remisu.

Krakowianie rozpoczęli dogrywkę w liczebnej przewadze, ale żadnej z drużyn nie udało się zadać rozstrzygającego ciosu i doszło do karnych, które lepiej wykonywali goście, a decydującego karnego zamienił na bramkę Tomasz Sykora.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 3-4 po karnych (2-0, 1-2, 0-1 - 0-0, karne 0-3)