Reklama

Reklama

PHL. Gilbert Brule zawodnikiem Re-Plast Unii Oświęcim

Kanadyjczyk Gilbert Brule, który zagrał w 299 spotkaniach NHL, został zawodnikiem Re-Plast Unii Oświęcim. Umowa hokeisty z klubem z zachodniej Małopolski ma obowiązywać do końca obecnego sezonu.

"Negocjacje trwały blisko dwa tygodnie. Jesteśmy zadowoleni, że tak doświadczony zawodnik dołączył do nas" - powiedział cytowany w niedzielnym komunikacie klubowym prezes Unii Mariusz Sibik.

Nowy gracz oświęcimskiej drużyny w NHL zdobył 43 bramki i zaliczył 52 asysty. Był zawodnikiem Columbus Blue Jackets, Edmonton Oilers i Arizona Coyotes."34-letni Kanadyjczyk, którego atutami są dynamika i dobry przegląd pola, występował też w AHL, szwajcarskiej NLA, a ostatnie sześć sezonów spędził w KHL. Rozegrał tam w 278 spotkań i zdobył w nich 159 punktów, na które złożyły się 72 gole i 87 asysty" - można przeczytać w informacji Unii.

Nie tak dawno (23 grudnia), kontrakt z oświęcimskim klubem podpisał inny były gracz NHL Kanadyjczyk Victor Bartley.

Unia po 24 kolejkach spotkań w tabeli ekstraligi zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 42 punktów. Następny mecz ligowy rozegra we wtorek. Na swoim lodowisku zmierzy się z Comarch Cracovią.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Reklama

Sprawdź!

Dowiedz się więcej na temat: Re-Plast Unia Oświęcim

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje