Reklama

Reklama

PHL. Comarch Cracovia ograła Tauron Podhale Nowy Targ. "Pasy" wyprzedziły "Szarotki" w tabeli

Comarch Cracovia pokonała Tauron KH Podhale Nowy Targ 3-0 (0-0, 3-0, 0-0) w ramach 28. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Dzięki zdobytym punktom "Pasy" wyprzedziły "Górali" w ligowej tabeli.

Na pierwszego gola w spotkaniu trzeba było poczekać do drugiej tercji. W 24. minucie konto bramkowe gospodarzy otworzył Joseph Widmar. Jak się później okazało, bramki padały tylko w drugiej odsłonie.

Reklama

Kolejne dwa trafienia dla "Pasów" uzyskali Erik Nemec, który trzy minuty po trafieniu na 1-0, podwyższył na 2-0. Jeszcze mniej czasu, bo dwie minuty i 34 sekundy, minęło pomiędzy trafieniami numer dwa i trzy. Damian Kapica ustalił wynik na 3-0 wykorzystując rzut karny.

Zwycięstwo pozwoliło Cracovii wyprzedzić Podhale w ligowej tabeli, choć pod uwagę trzeba brać też liczbę meczów. "Szarotki" mają o jeden mecz mniej rozegrany. Niepokoić może jednak drugie z rzędu niepowodzenie podopiecznych Andrieja Gusowa.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Czyste konto zachowało w 28. kolejce dwóch bramkarzy. Jednym był Michael Petrasek z krakowskiej ekipy, a drugim John Murray z GKS-u Tychy. "Trójkolorowi" łatwo poradzili sobie z Ciarko STS-em Sanok 5-0.

Najwięcej goli zdobył lider tabeli JKH GKS Jastrzębie, który triumfował 8-1 nad Zagłębiem Sosnowiec. Najbardziej wyrównaną rywalizacją nieoczekiwanie było spotkanie Re-Plast Unii Oświęcim z Stoczniowcem Gdańsk.

Zamykający tabele gdańszczanie sprawili niespodziankę, zdobywając bramkę na 1-0 i prowadząc takim wynikiem po pierwszej tercji. Już w drugiej partii Stoczniowiec stracił dwa gole, a ostatecznie przegrał 1-3.

Ze ścisłej czołówki ligi najgorzej poszło KH Enerdze Toruń. Porażka z GKS-em Katowice jest bolesna tym bardziej, że obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli i walczą o zajęcie trzeciego miejsca przed play-offami.

Wyniki:

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 1-8 (0-1, 0-3, 1-4)

Bramki: 0-1 Zack Phillips (1), 0-2 Dominik Paś (24), 0-3 Maciej Urbanowicz (27), 0-4 Mateusz Bryk (37), 0-5 Marek Hovorka (49), 0-6 Marcin Płachetka (51), 0-7 Dominik Paś (53), 0-8 Marcin Horzelski (56), 1-8 Rusłan Baszyrow (60).
Kary: Zagłębie - 6, JKH - 4 minuty.

Energa Toruń - GKS Katowice 1-3 (0-1, 0-2, 1-0)

Bramki: 0-1 Grzegorz Pasiut (6), 0-2 Grzegorz Pasiut (23), 0-3 Bartosz Fraszko (28), 1-3 Artiom Osipow (58).
Kary: Energa - 6, GKS - 8 minut.

Comarch Cracovia Kraków - Tauron Podhale Nowy Targ 3-0 (0-0, 3-0, 0-0)

Bramki: 1-0 Joseph Widmar (24), 2-0 Erik Nemec (27), 3-0 Damian Kapica (29-karny).
Kary: Cracovia - 12, Podhale - 8 minut.

Re-Plast Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk 3-1 (0-1, 2-0, 1-0)

Bramki: 0-1 Mateusz Rompkowski (15), 1-1 Taddy Da Costa (25), 2-1 Brett McKenzie (25), 3-1 Ryan Glenn (59).
Kary: Unia - 31 minut, w tym kara meczu Victor Bartley za niesportowe zachowanie, Stoczniowiec - 4 minuty.

GKS Tychy - Ciarko STS Sanok 5-0 (3-0, 2-0, 0-0)

Bramki: 1-0 Szymon Marzec (6), 2-0 Patryk Wronka (13), 3-0 Kacper Gruźla (14), 4-0 Michael Cichy (25), 5-0 Christian Mroczkowski (32).
Kary: GKS - 10, Ciarko - 8 minut.

Tabela PHL 2020/2021

1.GKS Tychy3625326151-9183+60
2.JKH GKS Jastrzębie3625308152-8081+72
3.Energa Toruń36212211127-8069+47
4.GKS Katowice36176013109-7763+32
5.Re-Plast Unia Oświęcim36180810105-9462+11
6.Comarch Cracovia36171612128-10059+28
7.Tauron Podhale Nowy Targ36155214102-8957+14
8.Ciarko STS Sanok3611212274-11538-41
9.Zagłębie Sosnowiec365232688-16022-72
10.Stoczniowiec Gdańsk362003440-1916-151

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje