Reklama

Reklama

PHL. Bez goli w meczu Podhala z Unią, rozstrzygnęły rzuty karne

Ani jedna bramka nie padła w starciu Tauron KH Podhala Nowy Targ z Re-Plast Unią Oświęcim. Mecz padł łupem "Górali", którzy lepiej wykonywali rzuty karne w ramach meczu 33. kolejki rozgrywek Polskiej Hokej Ligi.

Od samego początku mecz był wyrównany i nie brakowało w nim walki. Już w czwartej minucie za ostrą grę sędzia wykluczył na dwie minuty po jednym graczu z obu stron.

Reklama

W pierwszej tercji szansę na bramkowe otworzenie rywalizacji miała Unia, która dysponowała przewagą "pięciu na trzech" przez prawie dwie minuty. Goście nie zdobyli jednak gola w tej komfortowej sytuacji.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Dobrze spisywali się obaj bramkarze, z jednej strony Przemysław Odrobny, a z drugiej Clarke Saunders. Obaj zachowali czyste konta - nie skapitulowali w podstawowych 60. minutach, ani w pięciominutowej dogrywce. Przepuścili krążki dopiero w rzutach karnych, ale Saunders dał się oszukać trzykrotnie, a "Wiedźmin" tylko raz.

Drugie z rzędu zwycięstwo odniosło Zagłębie Sosnowiec, które pierwszy raz w sezonie ma na koncie serię wygranych (wcześniej tylko pojedyncze nieliczne triumfy). Sosnowiczanie ograli w tej kolejce Ciarko STS Sanok 4-2. W pozostałych meczach wygrywały ekipy z czołówki.

Wyniki 33. kolejki PHL:

Energa Toruń - Stoczniowiec Gdańsk 3-1 (0-0, 1-0, 2-1)

Bramki: 1-0 Ville Saloranta (39), 2-0 Jarosław Dołęga (44), 3-0 Ville Saloranta (54), 3-1 Krystian Mocarski (59).

Kary: Energa - 22; Stoczniowiec - 22 minuty.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2-4 (0-1, 0-2, 2-1)

Bramki: 0-1 Radosław Sawicki (10), 0-2 Dominik Paś (21), 0-3 Radosław Sawicki (23), 0-4 Martin Kasperlik (47), 1-4 Kamil Paszek (51), 2-4 Kamil Paszek (55).

Kary: GKS - 12, JKH - 14 minut.

Zagłębie Sosnowiec - Ciarko STS Sanok 4-2 (0-1, 1-1, 3-0)

Bramki: 0-1 Jesperi Viikila (17), 1-1 Aleksandr Wasiljew (26), 1-2 Jakub Bukowski (32), 2-2 Imants Lescovs (50), 3-2 Jewgienij Nikiforow (60), 4-2 Igor Smal (60).

Kary: Zagłębie - 8, STS - 22 minuty, w tym 10 minut Tomasz Skokan.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 5-1 (2-0, 2-0, 1-1)

Bramki: 1-0 Christian Mroczkowski (7), 2-0 Radosław Galant (10), 3-0 Jean Dupuy (23), 4-0 Jarosław Rzeszutko (39), 5-0 Jason Feed (41), 5-1 Richard Nejezchleb (59).

Kary: po 12 minut.

Tauron Podhale Nowy Targ - Re-Plast Unia Oświęcim 1-0 po rzutach karnych

Decydujący karny: Timo Hiltunen

Tabela PHL 2020/2021

1.GKS Tychy3625326151-9183+60
2.JKH GKS Jastrzębie3625308152-8081+72
3.Energa Toruń36212211127-8069+47
4.GKS Katowice36176013109-7763+32
5.Re-Plast Unia Oświęcim36180810105-9462+11
6.Comarch Cracovia36171612128-10059+28
7.Tauron Podhale Nowy Targ36155214102-8957+14
8.Ciarko STS Sanok3611212274-11538-41
9.Zagłębie Sosnowiec365232688-16022-72
10.Stoczniowiec Gdańsk362003440-1916-151

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje