PHL. Automatyka Gdańsk o krok od wyeliminowania GKS-u Tychy!

Sensacja w ćwierćfinałach PHL coraz bliżej. Automatyka Gdańsk pokonała na wyjeździe GKS Tychy 2-1, prowadzi w serii play-off 3-2, i jest tylko jedno zwycięstwo od wyeliminowania mistrzów Polski!

Czwartkowe spotkanie lepiej zaczęli tyszanie. Już w trzeciej minucie gola dla nich strzelił Radosław Galant.

Wyrównał w 40. minucie Konstantin Tieslukiewicz w ogromnym zamieszaniu pod bramką rywala.

Zwycięski gol padł w 53. minucie, kiedy do siatki trafił Mateusz Danieluk.

Jeśli Automatyka wygra w niedzielę w Gdańsku, to ona zapewni sobie udział w półfinale.

Piąty mecz ćwierćfinałowy:

GKS Tychy - Automatyka Gdańsk 1-2 (1-0, 0-1, 0-1)

Bramki: 1-0 Radosław Galant (3.), 1-1 Konstantin Tieslukiewicz (40.), 1-2 Mateusz Danieluk (53.).

Kary: GKS - 27 min. w tym kara meczu Gleb Klimienko; Automatyka - 4 min. Widzów 2200.

Stan rywalizacji play-off (do czterech zwycięstw) 3-2 dla Automatyki. Szósty mecz w niedzielę w Gdańsku.

TatrySki Podhale Nowy Targ - KH Energa Toruń 4-2 (1-0, 1-1, 2-1)

Bramki: 1-0 Bartłomiej Neupauer (15.), 2-0 Marcin Kolusz (23.), 2-1 Siemion Garszyn (36.), 3-1 Eetu Koski (46.), 3-2 Marcin Wiśniewski (48.), 4-2 Oskar Jaśkiewicz (58.).

Kary: Podhale - 49; Energa - 53 min. Widzów 1400.

Stan rywalizacji play-off (do czterech zwycięstw) 3-2 dla Podhala. Szósty mecz w niedzielę w Toruniu.