Reklama

Reklama

Peter Ekroth: MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk ma grać o medal za trzy lata

- Teraz jesteśmy w fazie budowanie zespołu, dlatego w najbliższych rozgrywkach gramy bez ciśnienia - powiedział Peter Ekroth, trener hokeistów MH Automatyki Stoczniowiec 2014 Gdańsk. Gdańszczanie awansowali do Polskiej Hokej Ligi.

- Teraz jesteśmy w fazie budowanie zespołu, dlatego w najbliższych rozgrywkach gramy bez ciśnienia - powiedział Peter Ekroth, trener hokeistów MH Automatyki Stoczniowiec 2014 Gdańsk. Gdańszczanie awansowali do Polskiej Hokej Ligi.

Ekroth podpisał z beniaminkiem ekstraligi trzyletni kontrakt.

- Cieszę się, że pracuję w Gdańsku, bo zawsze kiedy pojawiałem się w tym mieście, byłem dobrze przyjmowany. Poza tym nie chciałem rozstawać się z waszym krajem, dlatego też kiedy w 2009 roku odchodziłem z reprezentacji "Biało-czerwonych", na bieżąco śledziłem co dzieje się w polskim hokeju - powiedział na konferencji prasowej w Gdańsku.

Na razie kontrakty z gdańskim zespołem ma dziewięciu zawodników - są to obrońcy Sebastian Wachowski i Kamil Dolny oraz napastnicy Jan Steber, Michał Sochacki, Tomasz Ziółkowski, Szymon Marzec i Maciej Rompkowski, a we wtorek umowy podpisali obrońca Oskar Lehmann i napastnik Kacper Różycki. Pomimo tak wąskiej kadry szwedzki szkoleniowiec zdecydował się, po kilku treningach, podziękować za współpracę aż 12 hokeistom.

Reklama

- To była moja decyzja, a w jej podjęciu kierowałem się podstawowym kryterium - to były umiejętności. Przykro mi było pożegnać się z tymi chłopakami, ale wiem, jak chcę zbudować drużynę i cieszę się, że mam zaufanie zarządu. Nie zamierzam we wrześniu, czyli tuż przed inauguracją ligi, obudzić się z ekipą, w której część zawodników nie będzie wiedziała czego od nich wymagam. Założenie było takie, aby stworzyć zespół w oparciu o hokeistów wywodzących się z Gdańska, ale na świecie jest niewiele teamów, które składałyby się chociażby w 50 procentach z wychowanków. Jeśli będę miał do wyboru dwóch w miarę równorzędnych graczy, to pierwszeństwo będzie miał oczywiście ten z naszego klubu - stwierdził.

W inauguracyjnym sezonie działacze MH Automatyki Stoczniowiec 2014 nie liczą na spektakularny wynik, ale oczekują, że z każdym kolejnym sezonem drużyna notować będzie progres.

- Teraz jesteśmy w fazie budowanie zespołu, dlatego w najbliższych rozgrywkach gramy bez ciśnienia. Chcemy oczywiście osiągnąć jak najlepszy rezultat, ale nie będzie presji zajęcia konkretnego miejsca. Z kolei w trzecim sezonie mamy już rywalizować o podium, nie wyłączając mistrzostwa. Do tego potrzebuje jednak wsparcia zarządu, kibiców i miasta, bo tylko wspólnymi siłami możemy coś osiągnąć - podkreślił Ekroth.

W czwartek gdańszczanie mają rozpocząć właściwe przygotowania do sezonu. Działacze beniaminka zapowiadają, że niebawem zawrą umowy z kolejnymi graczami, zatem w treningach powinno uczestniczyć około 15 hokeistów. Następnych wzmocnień należy spodziewać się przed inauguracją rozgrywek.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy