Reklama

Reklama

MMKS Podhale Nowy Targ - "Szarotki" zatrzymały Haverinena i Wronkę

Prezes MMKS Podhala Nowy Targ Agata Michalska nie zamierza bezczynnie patrzyć, jak inne kluby rozszarpią jej zawodników, jak unikatowy towar w sklepie. Przedłużyła współpracę z dwoma kolejnymi - po Dariuszu Gruszce i Ondrzeju Raszce - ważnymi zawodnikami: z fińskim obrońcą Jonim Haverinenem i najlepszym napastnikiem młodego pokolenia - Patrykiem Wronką.

Patryk Wronka był na liście życzeń Comarch/Cracovii. "Pasy" podobno były nawet skłonne zapłacić 80 tys. zł ekwiwalentu za wyszkolenie Patryka. 19-latek zdecydował się jednak zostać w Nowym Targu.

Ważne jest też zatrzymanie Haverinena, który razem z Maciejem Sulką był kluczowym obrońca Górali.

"Joni szybko odnalazł się w naszej lidze stał się filarem  naszej defensywy. Jego doświadczenie i stabilna forma zachęciły Zarząd do przedłużenia kontraktu. Życzymy naszemu Wikingowi  sukcesów z szarotką na piersi" - napisał klub.

Reklama

Podhale zatrzymało na nowy sezon także młodego defensora Roberta Mrugała i utalentowanego napastnika - Damiana Zarotyńskiego.

Spośród zawodników, którzy nie przedłużyli jeszcze umów, Podhalu najtrudniej będzie zatrzymać reprezentantów Polski - Damiana Kapicę, który był najlepszym strzelcem PHL w minionym sezonie i Krystiana Dziubińskiego. Obaj otrzymali intratne oferty z Comarch/Cracovii.

Autor: Michał Białoński 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje