Reklama

Reklama

Miroslav Fryczer po zwycięstwie w play offach: To było serce, to była walka

- Graliśmy jak drużyna. Każdy zawodnik pokazywał serce, walkę - tak Miroslav Fryczer, trener Ciarko PBS Bank KH Sanok, podsumował w rozmowie z RMF FM zdobycie przez swój zespół tytułu mistrza Polski. - Brakuje mi słów. Wszystko, co chcę powiedzieć, to: kocham cię, Sanok! - cieszył się Samson Mahbod, czołowy napastnik sanockiej drużyny i lider klasyfikacji kanadyjskiej w Polskiej Hokej Lidze.

W finale play offów sanoczanie zmierzyli się z GKS-em Tychy. Tytuł wywalczyli w szóstym spotkaniu rywalizacji toczonej do czterech zwycięstw.

- Brak mi słów. Wszystko, co chcę powiedzieć, to: "kocham cię, Sanok!" - mówił RMF FM po końcowej syrenie Samson Mahbod.

Kanadyjczyk był w tym sezonie jednym z najmocniejszych punktów swojego zespołu. Rozgrywki zakończył na pozycji lidera klasyfikacji kanadyjskiej w lidze - zdobył 36 bramek, zanotował 68 asyst.

- Przyjazd do Polski był jednym z najlepszych doświadczeń w moim życiu. Spotkałem tu niesamowitych ludzi - zawodników, sztab szkoleniowy, kibiców. Pierwsza klasa! To był dla mnie świetny czas - podkreślił.

Innym pewnym punktem sanockiej drużyny był w zakończonym sezonie bramkarz John Murray. Mistrzowski tytuł jest w ogromnej mierze zasługą jego rewelacyjnej dyspozycji w play offach.

Reklama

- Miałem szczęście, trafiłem z formą we właściwym momencie, udało mi się nabrać impetu w play offach. I to dało wszystkim pewność, spokój. Kiedy na początku ciężko walczyliśmy o każdego gola, zawodnicy wiedzieli, że pilnuję bramki. Byłem w stanie pomóc drużynie w trudnych momentach - przyznał po ostatnim finałowym spotkaniu.

Amerykanin zachował w nim czyste konto, notując kilka świetnych interwencji. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem sanoczan 2-0.

- To wszystko jest fantastyczne - powiedział po rozdaniu medali Miroslav Fryczer, trener sanockiej ekipy, a przed laty wybitny hokeista. Zdobycie mistrzowskiego tytułu podsumował krótko: Graliśmy jak drużyna, a naszej bramki strzegł fantastyczny Johnny Murray. W przypadku każdego zawodnika to było serce, to była walka. Nie byliśmy faworytami, ale na koniec drużyna Podkarpacia jest pierwsza - to jest ważne. Najważniejsze!

Edyta Bieńczak

Czytaj też na rmf24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje