Reklama

Reklama

Milan Baranyk hokeistą PGE Orlika Opole

Milan Baranyk wraca do Polskiej Hokej Ligi. 37-letni Czech podpisał dziś roczny kontrakt z PGE Orlikiem Opole.

Baranyk w polskiej ekstralidze spędził już 10 sezonów. Przez ten czas występował w barwach czterech klubów: Podhala Nowy Targ, Zagłębia Sosnowiec, Nesty Toruń i GKS-u Tychy.

W sumie na polskich taflach rozegrał 404 mecze, zdobywając w nich 406 punktów za 204 bramki i 202 asysty. Dwukrotnie z Podhalem Nowy Targ sięgnął po mistrzostwo Polski.

Ostatnie trzy sezony spędził w English Premier Ice Hockey League, gdzie reprezentował barwy Peterborough Phantoms i Milton Keynes Lightning. W 161 spotkaniach zdobył 85 goli oraz zaliczył 107 kluczowych zagrań.

Reklama

Obecna kadra PGE Orlika Opole:

Bramkarze: Michał Kieler, Jarosław Nobis i Dominik Robaszkiewicz.

Obrońcy: Bartłomiej Bychawski, Arkadiusz Kostek, Mateusz Sordon i Łukasz Sznotala.

Napastnicy: Radek Meidl, Vaclav Meidl, Milan Baranyk, Maciej Gawlik, Wojciech Gorzycki, Karol Kisielewski, Martin Przygodzki, Filip Stopiński, Sebastian Szydło, Karol Wąsiński.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy