Reklama

Reklama

Mały finał w PLH: JKH GKS Jastrzębie - Aksam Unia Oświęcim 3-0 w 2. meczu

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali Aksam Unię Oświęcim 3-0 w rywalizację o brązowy medal Polskiej Hokej Ligi i prowadzą 2-0 w serii do trzech zwycięstw.

Pierwsza tercja bezbramkowa, a najlepszą okazję wypracowała Unia, lecz Przemysław Odrobny świetnie interweniował po strzale Wojciecha Wojtarowicza.

Jastrzębianie aktywniej atakowali i w 25. minucie objęli prowadzenie. Miroslav Zatko strzelił z dystansu, Richard Kral przejął odbity przez bramkarza krążek i oddał na czystą pozycję do Filipa Stoklasy, a ten trafił do pustej bramki.

Pięć minut później bardzo gorąco było pod bramką gospodarzy, lecz krążek sprzed linii bramkowej wybił jeden z obrońców Jastrzębia.

Krótko przed końcem drugiej tercji goście skontrowali i Adrian Labryga faulem powstrzymał Petra Lipinę. Sędzia podyktował rzut karny. Lipina powolutku jechał w kierunku bramki i przekładał sobie krążek na łopatce kija, ale nie zaskoczył Odrobnego.

Reklama

W 44. minucie na 2-0 po indywidualnej akcji podwyższył Leszek Laszkiewicz, a w 56. minucie wypracował trzeciego gola, którego zdobywcą był Richard Bordowski.

Teraz rywalizacja przenosi się do Oświęcimia, gdzie w piątek rozegrany zostanie trzeci mecz. Jeśli wygra go Unia, to w sobotę będzie po raz drugi podejmować będzie rywali.

Drugi mecz o brązowy medal:

JKH GKS Jastrzębie - Aksam Unia Oświęcim 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

Bramki: 1-0 Filip Stoklasa (Richard Kral, Miroslav Zatko) 24.47, 2-0 Leszek Laszkiewicz 43.59, 3-0 Richard Bordowski (Leszek Laszkiewicz, Mateusz Rompkowski) 55.43.

Kary: JKH GKS - 8; Unia - 8 minut. Widzów 1000.

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2-0

Terminarz play offów oraz wyniki - sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje