Reklama

Reklama

Lodowisko Podhala będzie gotowe

Lodowisko w Nowym Targu będzie gotowe na pierwsze spotkanie Wojasa Podhale w rozpoczynającym się w piątek kolejnym sezonie polskiej ligi hokeja na lodzie - powiedział PAP dyrektor obiektu Krzysztof Wojtaszek.

"Po modernizacji systemu chłodzącego wykonawca rozpoczął mrożenie. Idzie to znacznie wolniej niż byśmy chcieli, ale to dlatego, że nie mamy jeszcze w pełni gotowych wszystkich kompresorów. To powoduje, że nie osiągamy właściwego ciśnienia glikolu. Zaczęliśmy w poniedziałek, najpóźniej wieczorem w czwartek lód będzie gotowy" - powiedział PAP zarządzający obiektem dyrektor Miejskiego Zakładu Zieleni i Rekreacji Krzysztof Wojtaszek.

Reklama

Dyrektor dodał, że zwykle mrożenie rozpoczynało się po połowie sierpnia, ale w tym roku nastąpiło opóźnienie w związku z koniecznością usunięcia usterek systemu chłodzącego. "Nauczeni poprzednimi doświadczeniami musieliśmy znaleźć odpowiedniego wykonawcę" - podkreślił Wojtaszek.

"Okazało się jednak, że to nie jest prosta sprawa. Długo szukaliśmy i w końcu na ogłoszenia przetargowe odpowiedział tylko jeden wykonawca, polska filia niemieckiej firmy RAS. Zanim podpisaliśmy umowę, zleciliśmy ekspertom sprawdzenie, czy proponowane przez firmę rozwiązania sprawdzą się w naszym obiekcie. Stąd opóźnienia w rozpoczęciu i zakończeniu prac" - przypomniał dyrektor.

"Naszym zdaniem wszystko można było zrobić wcześniej" - uważa prezes klubu Wojas Podhale SA Andrzej Podgórski. "Zwykle zawodnicy trenują na lodzie 6 tygodni po 6-7 godzin dziennie. W tym roku przez te 6 tygodni trenowaliśmy po 3-4 godziny i to tygodniowo" - podsumował ten etap szkolenia prezes.

Zapytany czy obawia się, że brak odpowiedniej ilości treningów na lodzie może odbić się negatywnie na przygotowaniu zespołu do nowego sezonu, Andrzej Podgórski powiedział. "Mam nadzieję, że nie. Ale trzeba pamiętać, że to przebudowana, młoda drużyna więc może jej na początku brakować zgrania czy pewności siebie. Ale podkreślam - na początku" - stwierdził Podgórski.

Dodał, że konieczność prowadzenia treningów na lodowiskach słowackich to dla klubu spory i zupełnie niezaplanowany wydatek. "Koszty dowozu, zakwaterowania i innych koniecznych rzeczy to lekko licząc dziesięciokrotna suma tego co zwykle wydajemy tu, na miejscu" - podsumował prezes nowotarskiego klubu.

Według kalendarza Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, hokeiści Wojasa Podhale S.A zagrają swój pierwszy mecz ligowy u siebie z KH Sanok w piątek o godzinie 18.00.

Dowiedz się więcej na temat: Podhale Nowy Targ | lodowisko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje