Reklama

Reklama

Krysiak zwolniony z funkcji prezesa Ciarko PBS Bank Sanok

Piotr Krysiak został zwolniony z funkcji prezesa Ciarko PBS Bank Sanok. Najważniejszą wiadomością po czwartkowym zebraniu rady nadzorczej jest jednak deklaracja, że hokej w Sanoku nie upadnie.

Dotychczasowi sponsorzy - Bank PBS, Ciarko i Sandeco nadal będą wspierać sanocki hokej.

Reklama

Nowy prezes klubu zostanie wybrany w drodze konkursu. Czas na zgłaszanie kandydatur do końca maja. Nowy sternik ma rozpocząć pracę nad budowaniem zespołu na przyszły sezon już w pierwszych dniach czerwca.

Klub kierowany przez Krysiaka przed rokiem zdobył historyczne mistrzostwo Polski, ale w minionym sezonie był największym przegranym.

Zespół oparty na reprezentantach Polski najpierw poniósł porażkę w Pucharze Polski, a w play offach PLH nie zakwalifikował się nawet do finału, mimo że był głównym faworytem do złotego medalu. Ostatecznie zakończył rozgrywki na czwartym miejscu.

Na dodatek wpadł w poważne długi. Władze klubu zobowiązały się dzisiaj, że spłacą je w całości do końca maja.

Oto komunikat zarządu spółki hokejowej Ciarko PBS Bank Klub:

Dzisiaj Rada Nadzorcza Spółki Ciarko PBS BANK KH SANOK odwołała ze stanowiska Zarządu Klubu Pana Piotra Krysiaka. Konkurs na stanowisko prezesa zostanie ogłoszony w najbliższym czasie.

Od chwili obecnej do czasu rozstrzygnięcia konkursu klubem będą kierować osoby wydelegowane przez sponsorów, Bartłomiej Klimkowski - reprezentujący PBS BANK oraz Maciej Bilański - reprezentujący CIARKO S.K.A. jako Wiceprezesi Zarządu Spółki, wyłącznie uprawnieni do jej reprezentowania.

Został także ustalony budżet klubu. Już dzisiaj odbędą się pierwsze rozmowy z zawodnikami i trenerem oraz kompletowana będzie drużyna.

Dowiedz się więcej na temat: Polska Liga Hokejowa | Ciarko KH Sanok | hokej | Sanok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje