Reklama

Reklama

Jurij Kuzin zdyskwalifikowany. GKS Tychy rozwiązał z nim kontrakt

Rosyjski hokeista Jurij Kuzin został zdyskwalifikowany przez Światową Federację Antydopingową (WADA) na dwa lata. To efekt wykrycia w jego organizmie niedozwolonych środków. Klub GKS Tychy natychmiast rozwiązał z nim kontrakt.

"W związku z naruszeniem przepisów antydopingowych przez wykrycie w organizmie zawodnika Jurija Kuzina substancji zabronionej i orzeczeniem przez PHL winy zawodnika oraz kary 2-letniego okresu wykluczenia, Tyski Sport S.A. podjął decyzję o rozwiązaniu kontraktu w trybie natychmiastowym" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu mistrzów Polski.

Przedstawiciele agencji antydopingowej gościli w Oświęcimiu 8 września, podczas spotkania Unia - GKS. "Biało-niebiescy" pokonali tyszan 6-2, sprawiając nie lada niespodziankę.

Po meczu WADA wylosowała do badania po trzech zawodników obu ekip. Po stronie oświęcimskiej byli to Marek Modrzejewski, Lukász Popela i Peter Bezuszka, a po tyskiej Marcin Kolusz, Maksim Kartoszkin i właśnie Jurij Kuzin.

Reklama

Wyniki badania okazały się bezlitosne dla rosyjskiego zawodnika. Klub nie miał skrupułów i natychmiast rozwiązał z nim kontrakt. Inna sprawa, że mistrzowie Polski będą musieli poszukać kogoś w jego miejsce, bo Kuzin był ważnym elementem tyskiej ekipy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama