Reklama

Reklama

JKH GKS Jastrzębie w finale PLH. Sanok pokonał Cracovię

JKH GKS Jastrzębie pokonał po raz czwarty GKS Tychy, tym razem 4-0, i awansował do finału Polskiej Ligi Hokejowej. W drugiej parze hokeiści Ciarko PBS Bank Sanok pokonali Comarch Cracovię 3-1 i wyrównali stan rywalizacji na 2-2.


Jastrzębianie przystępowali do półfinałów z drugiego miejsca w tabeli po sezonie zasadniczym, a tyszanie z trzeciego i zapowiadała się niezwykle zacięta rywalizacja o awans, a tymczasem wzmocniony personalnie przed sezonem GKS Tychy nie wygrał ani jednego spotkania.

W sobotę gospodarze cieszyli się z prowadzenia już w 8. minucie, a jeszcze przed pierwszą przerwą dwa gole dołożył Petr Lipina i sytuacja tyszan stała się dramatyczna.

Awans do finału PLH to historyczny sukces klubu z Jastrzębia, który rozgrywa znakomity sezon. W grudniu niespodziewanie sięgnął po Puchar Polski.

Reklama

W drugim półfinale obrońcy tytułu - hokeiści Ciarko PBS Bank Sanok pokonali Comarch Cracovię 3-1. Piąty mecz już w niedzielę w Sanoku, a szósty we wtorek w Krakowie. Do awansu potrzebne są cztery zwycięstwa, więc niewykluczone, że o losach rywalizacji przesądzi starcie w Sanoku 14 marca.

Czwarte mecze półfinałowe:

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 4-0 (3-0, 1-0, 0-0)

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw) 4-0 dla JKH, który awansował do finału. GKS Tychy będzie grał o brązowy medal.

Bramki: 1-0 Maciej Sulka (8), 2-0 Petr Lipina (15), 3-0 Petr Lipina (19), 4-0 Patryk Kogut (37).

Kary: JKH - 18, GKS - 41 minut w tym kara meczu Tobiasz Bernat. Widzów 2˙000.

Ciarko PBS Bank Sanok - Comarch Cracovia 3-1 (2-1, 1-0, 0-0)

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw) 2-2. Kolejny mecz w niedzielę o godz. 18.00 w Sanoku.

Bramki: 0-1 Leszek Laszkiewicz (3), 1-1 Krystian Dziubiński (7), 2-1 Krzysztof Zapała (8), 3-1 Marek Strzyżowski (32).

Kary: Ciarko - 26, Comarch - 18 minut. Widzów: 2 500.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama