Reklama

Reklama

​Jest formuła Polskiej Hokej Ligi na sezon 2018/2019

Poznaliśmy formułę Polskiej Hokej Ligi. Jest ona jeszcze bardziej zagmatwana niż w poprzednich sezonach, nic więc dziwnego, że wywołała niezadowolenie w wielu klubach.

Poznaliśmy formułę Polskiej Hokej Ligi. Jest ona jeszcze bardziej zagmatwana niż w poprzednich sezonach, nic więc dziwnego, że wywołała niezadowolenie w wielu klubach.

Warto dodać, że zmniejszono też kwotę wykupu dodatkowego miejsca dla obcokrajowca z 25 do 7,5 tysiąca złotych.

Zasady rozgrywek Polskiej Hokej Ligi:

Sezon 2018/2019

1. Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym cztery rundy systemem "każdy z każdym" oraz dwa mecze z Kadrą PZHL (łącznie po 42 mecze). Punkty zdobyte w meczach z Kadrą PZHL będą zaliczane do ogólnej liczby punktów zdobytych przez poszczególne zespoły. Kadra PZHL rozrywać będzie wszystkie spotkania "na wyjeździe". Gospodarz meczu z Kadrą PZHL zapewni dostęp do lodowiska oraz zaplecza szatniowego, natomiast Kadra PZHL poniesie koszty obsługi sędziowskiej. W Kadrze PZHL będą występować, po uzgodnieniach z klubami macierzystymi, zawodnicy szerokiej Kadry Narodowej Seniorów powołani przez trenerów Kadry Narodowej. Mecze Kadry PZHL odbędą się poza terminami rozgrywek dla pozostałych drużyn PHL.

Reklama

2. Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 7,8,9,10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off w systemie: 7 miejsce - 10 miejsce, 8 miejsce - 9 miejsce do dwóch zwycięstw. Gospodarzem pierwszych i ewentualnie trzecich meczów rundy Pre-Play-off będą drużyny, które zajmą wyższe miejsca po sezonie zasadniczym. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off - zwycięzca wyżej sklasyfikowany po rundzie zasadniczej z pozycji 7, zwycięzca niżej sklasyfikowany z pozycji 8, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019.

3. Rozgrywki barażowe rozgrywane będą w czterech rundach systemem "każdy z każdym" (12 meczów). Drużyny, które zajmą miejsca 1 i 2 utrzymują się w PHL. Pozostałe drużyny - miejsce 3 i 4 w sezonie 2019/2020 występować będą w I lidze.

4. Runda Play-off - ćwierćfinały, półfinały oraz finał rozgrywane będą do czterech wygranych spotkań.

5. Play-off - mecze o brązowy medal będą rozgrywane do dwóch wygranych spotkań. Rolę gospodarza pierwszego i ewentualnie trzeciego meczu będzie pełnić drużyna wyżej sklasyfikowana po sezonie zasadniczym.

6. W przypadku wyniku remisowego w sezonie zasadniczym drużyny przystąpią do 5-minutowej dogrywki w stanie liczebnym 3x3 zawodników na lodzie. W przypadku dalszego braku rozstrzygnięcia nastąpi seria rzutów karnych wykonywana po 5 zawodników z każdej drużyny.

7. W przypadku braku rozstrzygnięcia spotkania w rundzie Pre-play-off oraz Play-off drużyny przystąpią do rozegrania dogrywki 20-minutowej w stanie liczebnym 5x5. W przypadku dalszego braku rozstrzygnięcia wyniku, po pierwszej dogrywce nastąpi  kolejna, aż do wyłonienia zwycięzcy meczu. Przed każdą z dogrywek następuje 15-minutowa przerwa przeznaczona na czyszczenie lodu.

8. W sezonie 2018/2019 w każdej drużynie w każdym meczu musi wziąć udział minimum dwóch zawodników do lat 23 (rocznik 1995 i młodsi).

9. W każdej z drużyn może być zgłoszonych 6 obcokrajowców, czyli zawodników nieposiadających obywatelstwa polskiego. Bramkarz, który nie posiada obywatelstwa jest zgłoszony jako dwóch obcokrajowców. W przypadku, gdy drużyna posiada kolejnego zawodnika bez obywatelstwa, przekraczającego limit, Klub zobligowany jest do uiszczenia opłaty, zgodnie ze stosowną uchwałą PZHL oraz decyzją PHL Sp. z o.o.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama