Reklama

Reklama

Jacek Płachta: Turniej EIHC to świetny sprawdzian przed MŚ

- Szkoda, że wycofali się Kazachowie, ale i tak czekają nas wymagające mecze - powiedział trener hokejowej reprezentacji Polski Jacek Płachta przed turniejem EIHC, który w piątek rozpocznie się w Toruniu.

Rywalami polskich hokeistów od piątku do niedzieli będą: Ukraina, Węgry i Rumunia. 

Transmisje z wszystkich meczów Polaków w TVP Sport.

- To będzie świetny sprawdzian przed mistrzostwami świata - powiedział selekcjoner Jacek Płachta.

Z Ukrainą i Węgrami "Biało-czerwoni" zmierzą się także podczas kwietniowych mistrzostw świata Dywizji 1A w Krakowie. Walcząc o awans do elity Polacy zagrają jeszcze z Włochami, Japonią i Kazachstanem. Od poniedziałku kadra pod okiem Płachty szlifuje formę w Toruniu.

- Najważniejsze, że wszyscy zawodnicy są zdrowi i mamy optymalne warunki do trenowania. Chcielibyśmy sprawdzać swoją formę w starciu z najsilniejszymi rywalami. Trochę szkoda, że z turnieju wycofali się Kazachowie, których zastąpili Rumuni, ale i tak czekają nas wymagające mecze - przyznał trener.

Reklama

W analogicznych zawodach Polacy rywalizowali w listopadzie. W Budapeszcie okazali się najlepsi. Pokonali Włochy 3-2, Węgry 6-4 i ulegli Korei Południowej 3-6.

- Węgrzy na pewno będą się chcieli zrewanżować za porażkę u siebie. Z tego co widziałem, to przyjeżdżają w najsilniejszym składzie. Nic dziwnego, bo to świetny sprawdzian przed mistrzostwami świata - powiedział Płachta.

Zanim "Biało-czerwoni" rozpoczną grę o awans do elity rozegrają jeszcze tylko dwa towarzyskie mecze; w kwietniu z Wielką Brytanią.

Kadra na turniej EIHC w Toruniu:

Bramkarze: Przemysław Odrobny (JKH GKS Jastrzębie), Rafał Radziszewski (Comarch Cracovia), Ondrej Raszka (MMKS Podhale Nowy Targ).

Obrońcy: Michał Kotlorz, Jakub Wanacki, Bartłomiej Pociecha (wszyscy GKS Tychy), Maciej Kruczek, Patryk Noworyta i Patryk Wajda (wszyscy Comarch Cracovia), Mateusz Bryk, Mateusz Rompkowski (JKH GKS Jastrzębie) i Rafał Dutka (Ciarko PBS Bank Sanok).

Napastnicy: Adam Bagiński, Radosław Galant, Kacper Guzik, Patryk Kogut, Marcin Kolusz (wszyscy GKS Tychy), Sebastian Kowalówka i Grzegorz Pasiut (obaj Cracovia Comarch), Leszek Laszkiewicz i Maciej Urbanowicz (obaj JKH GKS Jastrzębie), Krystian Dziubiński i Damian Kapica (obaj MMKS Podhale Nowy Targ), Mateusz Bepierszcz i Kamil Kalinowski (obaj Unia Oświęcim) i Aron Chmielewski (HC Ocelari Trzyniec).

Mecze Polaków w turnieju EIHC w Toruniu:

6 lutego: Polska - Ukraina (godz. 19.30)

7 lutego: Polska - Węgry (16.00)

8 lutego: Polska - Rumunia (19.30)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama