Reklama

Reklama

Hokej. Zawodnik STS Sanok przyłapany na dopingu

Hokeista Ciarko STS Sanok Maciej Witan miał pozytywny wynik testu antydopingowego. "W jego organizmie wykryto amfetaminę" - powiedział dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej Michał Rynkowski.

Kontrolę przeprowadzono 16 września w Toruniu, po meczu sanockiego zespołu z miejscową Energą. Witan, a także sanocki klub, został już poinformowany o wynikach testu. Hokeista został tymczasowo zdyskwalifikowany.

"Trwa postępowanie wyjaśniające, zawodnik ma prawo do analizy próbki B. Decyzję musi podjąć do piątku. Wykryta substancja należy do rodziny stymulatorów i jest zaliczana do katalogu 'twardego dopingu'. W tego rodzaju przypadkach orzeka się dyskwalifikację od dwóch do czterech lat. Tylko w wyjątkowych przypadkach kara może być niższa. To będzie zależało również od tego czy zawodnik zdecyduje się na tryb bez rozprawy i dobrowolnie podda się nałożonym na niego sankcjom" - wyjaśnił Rynkowski.

Reklama

Maciej Witan złapany na dopingu

20-letni Witan jest wychowankiem Niedźwiadków Sanok. Był odkryciem poprzedniego sezonu ekstraligi w barwach Ciarko STS. W 40 meczach zdobył dziesięć bramek i zaliczył dwanaście asyst. W obecnych rozgrywkach wystąpił w ośmiu spotkaniach notując dwie asysty.

Jako pierwszy informację o wykryciu dopingu u Witana podał portal hokej.net.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje