Reklama

Reklama

​Hokej. Stoczniowiec Gdańsk wycofuje się z rozgrywek PHL

Tylko rok trwała gra Stoczniowca Gdańsk w lidze hokeja. Winny wycofania drużyny - koronawirus.

Zaskakującą decyzję podał portal trójmiasto.pl. Czytamy tam, iż: "Stoczniowiec Gdańsk nie zgłosi drużyny do sezonu 2021/21 w Polskiej Hokej Lidze, a od 28 lutego rozwiązuje zespół i nie będzie realizował podpisanych kontraktów. Zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego w niedzielę z zaskoczeniem czytali maila, który otrzymali od Macieja Turnowieckiego, prezesa spółki, prowadzącej przez ostatnie rozgrywki zespół w krajowej elicie. Jako powód decyzji padano - pandemię koronawirusa i brak wsparcia ze strony miasta oraz od sponsorów".

Reklama

Z końcem miesiąca lutego drużyna Stoczniowca została rozwiązana, podpisane kontrakty nie będą realizowane mimo, że rok temu z zawodnikami zostały podpisane wieloletnie umowy. W tegorocznych rozgrywkach PHL Stoczniowiec wygrał 2 z 36 meczów, zajął ostatnie 10. miejsce.

Udało nam się ustalić, że w związku z powyższym Gdańsk zostanie bez reprezentacji w lidze hokeja w przyszłym sezonie. Przypomnijmy, że dokładnie rok temu (29 lutego 2020 r.) ostatni mecz w historii rozegrała drużyna PKH Lotos Gdańsk. 

Maciej Słomiński

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Dowiedz się więcej na temat: Stoczniowiec Gdańsk | PHL | hokej na lodzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje