Reklama

Reklama

​Hokej. PHL. Cenne zwycięstwo Unii, oświęcimianie zagrają o Puchar Polski

Re-Plast Unia Oświęcim pokonała GKS Tychy 4-2 w 17. kolejce Polskiej Hokej Ligi. Szóste z rzędu oświęcimian miało wyjątkowy smak, bo oznaczało także gwarancję udziału Unii w finałowym turnieju o Puchar Polski. Tyszan zabraknie w tych rozgrywkach po raz pierwszy od 10 lat.

Czwartkowy mecz upamiętnił 40. rocznicę strajku górniczego w kopalni Piast w Bieruniu. Zawodnicy gospodarzy wyszli na lodowisko przy akompaniamencie górniczej orkiestry i zagrali w specjalnych bluzach, na których znalazło się logo strajku. 

W grudniu 1981 roku ponad tysiąc górników kopalni Piast przez dwa tygodnie strajkowało pod ziemią w proteście przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego.

Piętrzące się w ostatnim czasie problemy kadrowe w Re-Plast Unii Oświęcim zjednoczyły grupę hokeistów na tyle, że ta wygrywa mecz za meczem. Mimo braku wielu hokeistów wykluczonych przez kontuzje, zamieszań kadrowych związanych z odejściem kilku graczy zagranicznych, Unia pokonała kolejnego groźnego rywala.

Reklama

Polska Hokej Liga. Szóste z rzędu zwycięstwo Re-Plast Unii Oświęcim

Zwycięstwo nad GKS-em Tychy nie obyło się bez trudnych chwil. Co prawda oświęcimianie wyszli na prowadzenie, ale pierwszą tercję kończyli przegrywając 1:2. W drugiej zaprezentowali jednak hokej zróżnicowany i skuteczny.

Najpierw rzut karny na wagę remisu 2:2 wykorzystał Daniił Oriechin w 22. minucie, a następnie zaledwie 25 sekund później Andrej Themar dał Unii prowadzenie 3:2 po trafieniu w przewadze liczebnej. Końcowy rezultat w trzeciej odsłonie ustalił Krystian Dziubiński.

Dzięki zwycięstwu Re-Plast Unia Oświęcim jest już pewna udziału w finałowym turnieju o Puchar Polski. Porażka oznacza dla GKS-u Tychy brak udziału w rozgrywkach o Puchar Polski, w finałowej czwórce zabraknie tej drużyny pierwszy raz od dziesięciu lat.

Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Tychy 4-2 (1-2, 2-0, 1-0)

Bramki: 1-0 Ryan Glenn (4), 1-1 Christian Mroczkowski (8), 1-2 Bartłomiej Pociecha (13), 2-2 Daniił Oriechin (22), 3-2 Andrej Themar (22), 4-2 Krystian Dziubiński (52).

Kary: Unia - 8; GKS - 2 min. Widzów 1 200.

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL