Reklama

Reklama

Hokeiści Nesty Mires Toruń awansowali do PHL

Nesta Mires Toruń awansowała do Polskiej Hokej Ligi. W piątek po raz czwarty pokonała Zagłębie Sosnowiec 4-1 w piątym meczu finałowym 1. ligi. Torunianie zwyciężyli w serii również 4-1. W PHL utrzymała się Automatyka Gdańsk, która pokonała Anteo Naprzód Janów 1-0 po dogrywce i w całej serii wygrała 4-1.

Zespół wrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej po roku przerwy.

W piątym meczu finału 1. ligi gospodarze byli wyraźnie lepsi od Zagłębia. Raz po raz ostrzeliwali bramkę gości. Z trybun zespół dopingowało ok. 3 tysięcy osób. Bramki w decydującym o awansie spotkaniu strzelili Bartosz Skólmowski - dwie, Daniił Oriechin oraz Siemion Garszyn. Honorowe trafienie dla gości uzyskał Adam Jaskólski.

- Nie było łatwo. Chłopaki z Sosnowca grali o wszystko - o byt hokeja. Dobrze, że rozstrzygnęliśmy tę rywalizację u siebie i nie trzeba już jechać do Sosnowca. Kibice dali nam ogromne wsparcie - powiedział po meczu hokeista gospodarzy Daniel Minge.

Reklama

Zawodnicy, sztab szkoleniowy i władze klubu podkreślali, że widać głód hokeja na najwyższym poziomie w tym mieście, o czym mogła świadczyć chociażby frekwencja na trybunach. Torunianie rok temu spadli z ekstraklasy po przegranej rywalizacji z gdańską Automatyką.

Piąty mecz o miejsca 9-10 w PHL:

Automatyka Gdańsk - Anteo Naprzód Janów 1-0 po dogrywce (0-0, 0-0, 0-0, dogr. 1-0)

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw) 4-1 dla Automatyki, która utrzymała się w PHL.

Bramki - 1-0 Jakub Stasiewicz (61.).

Kary: Automatyka - 10; Naprzód - 12 min. Widzów 2 200.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL